کد خبر: 705271 A

ناصر چرخساز:

مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز گفت: مانور درمان اضطراری هلال احمر استان به مدت دو روز در دهستان ایپک از توابع شهرستان اشتهارد برگزار و 537 نفر از خدمات این جمعیت بهرمند شدند.

به گزارش ایلنا، ناصر چرخساز با بیان اینکه پیش از برگزاری این مانور، نیازسنجی و شناسایی روستاهای کم برخوردار و آسیب پذیر منطقه انجام شد، اظهار کرد: در این مانور با راه اندازی سامانه درمان اضطراری، بیش از 500 نفر ویزیت و درمان سرپایی شدند

وی با اشاره به خدمات ارائه شده در این مانور افزود: ویزیت، ارائه دارو، مشاوره و خدمات روانشناسی و کلاس آموزشی تغدیه و بهداشت فردی برای زنان و تست فشار و قند خون از خدماتی بود که به صورت رایگان به اهالی دهستان ارائه شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر البرز بیان کرد: تیم درمان اضطراری این استان شامل 2 پزشک عمومی و پزشک متخصص زنان، ماما، پرستار، کارشناس تغذیه، کارشناس تجهیزات پزشکی، تکنسین دارویی، مشاور رواشناسی، کارشناس بهداشت محیط، هر کدام یک نفر، 10 امدادگر و نجاتگر و بیش از 20 نفر عوامل اجرایی، بود. 

چرخساز گفت: هدف از اجرای این مانور، انجام آمادگی و کارآمدی بهتر تیم‌های بهداشتی درمان اضطراری جمعیت هلال احمر استان و ایجاد امکان درمان برای ساکنان مناطق محروم و روستایی است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز تصریح کرد: در این مانور از یک دستگاه آمبولانس، یک دستگاه کامیونت داروخانه سیار و پنج دستگاه خودروی پشتیبانی استفاده شده است.

 

ناصر چرخ‌ساز جمعیت هلال احمر البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر