کد خبر: 705068 A

اخطار سازمان هواشناسی؛

سازمان هواشناسی ضمن تشریح آخرین وضعیت جوی کشور، نسبت به بارش برف و باران سنگین در چندین استان کشور ظرف روزهای آینده هشدار داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا سازمان هواشناسی اعلام کرد: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، از پنج شنبه سامانه بارشی از شمال غرب و غرب به کشور وارد می‌شود، با تقویت این سامانه، گستره فعالیت آن به جنوب غرب، مرکز، استان‌های جنوب البرز شامل قزوین، البرز، زنجان، تهران  و سواحل دریای خزر می‌رسد.

با تداوم بارش در روز جمعه، فعالیت سامانه به  نوار شمالی و شرق کشور گسترش می‌یابد و به تدریج از اواخر جمعه از فعالیت آن در نیمه غربی کاسته می‌شود. براین اساس وضع هوا در  استانهای تحت تاثیر این سامانه به شرح زیر پیش بینی می‌شود:

پنج شنبه 1397/09/29 : از بعدازظهر بارش باران، وزش باد، در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان و کرمانشاه، چهارمحال بختیاری، شمال خوزستان، لرستان، همدان، گیلان از اواخر وقت قزوین، البرز، تهران، مرکزی، قم و  بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد در ایلام.

جمعه  1397/09/30: بارش باران، وزش باد، در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف در جنوب آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی.

همچنین از اواخر پنج شنبه تا اوایل صبح شنبه درمسیرهای کوهستانی  استانهای واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس، ارتفاعات و دامنه‌های شمالی و جنوبی رشته کوه البرز، ارتفاعات شمال شرق کشور بارش برف و مه رخ خواهد داد، بر این اساس اختلال در ترافیک جاده‌ای به سبب لغزندگی و کاهش دید پیش‌بینی می‌شود.

بارش برف و باران سرما مه‌گرفتگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر