کد خبر: 704989 A

قدیمی خبر داد:

معاون اجرایی حوزه معاونت درمان وزارت بهداشت از استمرار مراقبت‌های درمانی از مصدومان حادثه مدرسه اسوه حسنه در زاهدان خبر داد.

به گزارش ایلنا، استفاده از بخاری نفتی و در پی وقوع آتش‌سوزی در پیش‌دبستانی و دبستان دخترانه اسوه حسنه در شهر زاهدان ۲ دانش‌آموز ۷ ساله را به کام مرگ کشید تا حادثه‌ای دلخراش و جانسوز را شاهد باشیم. همچنین تعدادی دیگر از دانش‌آموزان در این حادثه دچار سوختگی شدند که درمان آنها همچنان ادامه دارد.

در همین زمینه طیب قدیمی معاون وزیر بهداشت در سفر به زاهدان پس از حضور در بخش سوختگی کوثر بیمارستان علی‌ابن‌ابیطالب(ع) گفت: مراقبت‌های درمانی فعلی خوشبختانه مراقبت‌های استانداردی است که در بیمارستان‌های مجهز مراقبت‌های ویژه سوختگی کشور نیز به همین شکل ارائه می‌شود.

وی تصریح کرد: مشکل اصلی ما پیش‌آگهی دشوار سوختگی‌های تنفسی است و مصدومان این سانحه علاوه بر سوختگی‌های شدید پوستی، دچار سوختگی گسترده در بافت پوششی مخاط راه‌های هوائی هم هستند.

قدیمی با بیان اینکه خطر سوختگی‌های جلدی قابل پیش‌بینی‌تر از سوختگی‌های استنشاقی است، گفت: در حال حاضر نیاز به اقدام اضافی نیست و تمامی اقدامات مورد نیاز توسط تیم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان انجام شده است.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک ادامه داد: تیم درمانی حاضر در زاهدان متشکل از 3 نفر فوق‌تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی، جراح عمومی، فوق تخصص مراقبت‌های ویژه، فوق‌تخصص کلیه اطفال، متخصص عفونی و پرستاران دوره‌دیده مراقبت سوختگی و سایر تخصص‌های لازم است.

قدیمی ادامه داد: آماده‌ام هر خدمتی که از دستم بر می‌آید برای این مصدومان انجام دهم. در ویزیت انجام شده، بررسی مدارک پزشکی و جلسه شورای پزشکی که در بیمارستان تشکیل شد مشخص شد انتقال، تریاژ و خدمات‌درمانی و به‌ویژه لوله‌گذاری و مراقبت راه‌های هوایی به موقع و علمی انجام شده و استمرار آن در بخش مراقبت‌های ویژه سوختگی توسط تیم درمانی ادامه خواهد یافت.

وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر