کد خبر: 704776 A

استاندار البرز :

استاندار البرز گفت: فرصت های موجود در این استان، تهدیدها را تحت تاثیر قرار داده چراکه با برنامه ریزی در جهت استفاده از ظرفیت ها می توان نقاط ضعف و کمبودها را جبران کرد.

به گزارش ایلنا، عزیزاله شهبازی در دیدار با مدیرعامل بانک صنعت و معدن که ظهر سه شنبه در دفتر استاندار صورت گرفت، با اشاره  افزود: از اساسی ترین ماموریت های محوله از سوی دولت به استانداران، رونق و احیا تولید است.

وی ادامه داد: اساس و مبنای البرز در دهه های اخیر بر فعالیت های صنعتی شکل گرفته و در این استان با توجه به تعامل و هم افزایی موجود، چرخ صنعت می چرخد.

شهبازی گفت: این استان با توجه به ظرفیت های ویژه در حوزه های مختلف اعم از کشاورزی، علمی، پژوهشی و فناوری، صنعتی و... بستری امن و مناسب برای سرمایه گذاری محسوب می شود.

وی افزود: طبیعت کم نظیر البرز فرصت های بزرگی در راستای فعالیت های گردشگری و بومگردی دارد که باید شناسایی و بهره برداری شود.

استاندار البرز اضافه کرد: فرصت های موجود در این استان، تهدیدها را تحت تاثیر قرار داده چراکه با برنامه ریزی در جهت استفاده از ظرفیت ها می توان نقاط ضعف و کمبودها را جبران کرد.

وی گفت: صنعتگران و سرمایه گذاران، افراد هوشمند و متخصص هستند که راه درست را بخوبی تشخیص می دهند از این رو دولت باید تنها نقش تسهیل گری در این حوزه را در قالب کارگروه اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید داشته باشد.

شهبازی با عنوان اینکه، تولید صادرات محور باید در دستور کار استان البرز قرار گیرد، اضافه کرد: بانک های استان در راستای رونق تولید همراهی خوبی دارند و بانک صنعت و معدن نیز در این رابطه با ارائه تسهیلات هدفمند و با کارشناسی دقیق، اقدام موثری داشته است.

رونق تولید را دنبال می‌کنیم

حسین مهری، مدیرعامل بانک صنعت و معدن در این نشست با اشاره به اینکه بر اساس شناخت قبلی از دکتر شهبازی بر این باور هستم که وی استانداری خوشفکر و همراه است، افزود: رییس جمهور در سخنرانی خود از استاندار البرز بعنوان سربازی که در وزارت کشور به سرداری رسید یاد کردند که این امر گواهی بر تجارب ارزشمند دکتر شهبازی است.

مهری با اشاره به اولویت‌های مهم و اساسی این بانک در برنامه‌های آتی، ادامه داد: تامین سرمایه در گردش واحدهای دارای مشکل، مساعدت در راستای تکمیل طرح های نیمه تمام و حمایت از صنایع هایتک و صادرات محور از برنامه های اصلی این بانک است.

وی با عنوان اینکه افزایش اختیارات شعب بانک صنعت و معدن در البرز به بیش از 3 برابر نیز ظرف یک ماه آینده اجرایی خواهد شد، افزود: بانک صنعت و معدن همگام با سیاست های دولت در راستای تحقق اهداف رونق تولید و اشتغال در البرز اقدام می‌کند.

 

استاندار البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر