کد خبر: 704767 A

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد:

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد گفت: سال آینده افزایش قیمت بلیت اتوبوس نخواهیم داشت.

به گزارش ایلنا از مشهد، مجتبی بهاروند اظهار کرد: فعلا خبری از افزایش قیمت نیست. اما واقعیت این است که اگر قرار باشد حمل و نقل عمومی خوب و مناسب داشته باشیم، باید بپذیریم شهروندان بخشی از هزینه‌های حمل و نقلی را بپردازند. در غیر این صورت اگر قرار باشد افزایشی صورت نگیرد، این امر بر کیفیت خدمات تاثیر گذار است.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد افزود: اگر بودجه شهرداری مناسب باشد و بتواند یارانه به حمل و نقل عمومی بدهد مشکلی نیست. اما بخش خصوصی برای تامین هزینه های خود با مشکل مواجه خواهد شد.

بهاروند به موضوع قاچاق سوخت اشاره کرد و ادامه داد: نرخ فرآورده‌های سوختی باعث شده اکثر منابع قاچاق شود. 100 میلیارد تومان به عنوان یارانه سوخت پرداخت می شود، این در حالی است که 60 میلیارد آن نصیب قاچاق کنندگان سوخت می شود و 10 میلیارد آن نصیب قشر ضعیف جامعه می شود و مابقی در اختیار دهک‌های پردرآمدقرار می‌گیرد.

وی خاطر نشان کرد: مادامی که سوخت در کشور ارزان است، در جاهایی که ضرورت ندارد از وسیله شخصی استفاده می‌شود و ضرورت دارد نرخ سوخت به صورت واقعی استفاده شود.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص معیشت و مسکن اتوبوسرانان گفت: در شورا لوایحی مورد بررسی قرار می گیرد که از سوی شهرداری ارجاع می شود. اما در یکسال گذشته لایحه ای در این خصوص ارجاع نشده است.

شورای شهر مشهد بلیت اتوبوس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر