کد خبر: 704662 A

جهانگیر شاهمرادی:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز با بیان اینکه واحدهای تولیدی و صنعتی زیادی در البرز وجود دارند که برای تامین مواد اولیه نیازمند دیگر کشورها نیستند، خاطر نشان کرد: امروز لازم است دانشگاه ها با تبدیل علم به ثروت در کنار صنعت قرار بگیرند.

به گزارش ایلنا، جهانگیر شاهمرادی در "میزگرد علمی- تخصصی چالش‌های صنعت و تجارت در حوزه بانکداری بین المللی بعد از تحریم ها" در دانشگاه خوارزمی کرج، افزود: 45 درصد اشتغال البرز در بخش صنعت و تولید است و این آمار نشان می‌دهد که البرز در بخش تولید به خوبی کار کرده و در استان واحدهای فراوانی داریم که در مرز دانش فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه واحدهای تولیدی و صنعتی زیادی در البرز وجود دارند که برای تامین مواد اولیه نیازمند دیگر کشورها نیستند، خاطر نشان کرد: امروز لازم است دانشگاه ها با تبدیل علم به ثروت در کنار صنعت قرار بگیرند.

شاهمرادی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: هرچند تحریم‌ها بی اثر نبوده اما در کنار این تحریم ها فرصت‌هایی نیز ایجاد شده است که باید از آنها برای رسیدن به خودکفایی استفاده کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز با بیان اینکه قیمت نهایی تولید باید برای بازار مطلویبت داشته باشد، اظهار داشت: برای رسیدن به این مهم نیاز است که بدون تقلیل کیفیت، هزینه های تولید را به حداقل برسانیم به نحوی که مشتری آن را بپسندد که این امر علاوه بر همکاری های بین بخشی به دانش روز نیز نیاز دارد.

شاهمرادی در خاتمه تصریح کرد: پس از تحریم ها و نوسانات دلار، استقبال مردم از محصولات خارجی صنایع نساجی آرایشی- بهداشتی وارداتی به شدت پایین آمده که لازم است این صنایع از فرصت پیش رو استفاده کرده و کالای خود را با کیفیتی بالاتر تولید و به بازار عرضه نمایند که این امر در صورت موفقیت، می تواند به دیگر صنایع نیز تسری یابد.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر