کد خبر: 704156 A

دادستان یزد مطرح کرد:

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد گفت: دستگاه قضایی استان از هرگونه تغییر کاربری اراضی، بدون ضابطه و غیرقانونی ممانعت می‌کند.

به گزارش ایلنا، علی اکبر شمس در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال استان یزد، اظهار داشت: برخی افراد سودجو و فرصت طلب اقدام به قطعه بندی و فروش برخی اراضی می‌کنند و به خریداران نیز وعده های پوچ و واهی تغییر کاربری می‌دهند که این ادعا غیر قانونی و چه بسا مجرمانه است.

این مقام قضایی از زمین های روبروی پارک کوهستان به عنوان مثال یاد کرد و ادامه داد: اراضی روبروی پارک کوهستان در جاده شهرستان تفت دو دسته اراضی را شامل می شود؛ بخشی از این اراضی دولتی است و اشخاص حق دخل و تصرف در آن را ندارند.

وی با بیان اینکه بخش دیگر اراضی در مالکیت رسمی اشخاص قرار دارد، اضافه کرد: این مالکیت محترم است  ولیکن این املاک شخصی با کاربری جنگلی و فضای سبز و گردشگری است و مالکین نمی‌توانند مخالف کاربری مصوب، اقدامی داشته باشند و ساخت و ساز تحت عنوان تجاری و مسکونی در این اراضی ممنوع است.

دادستان یزد با بیان اینکه خریداران باید به این مهم توجه داشته باشند، افزود: لازم است اشخاص جهت طی مسیر قانونی و اطلاع از وضعیت این اراضی به شهرداری و راه و شهرسازی مراجعه کنند؛ کما اینکه قبلا هم وضعیت این اراضی اطلاع رسانی شده و اخطارهای لازم مبنی بر ممنوعیت خرید و فروش به عنوان مسکونی یا تجاری داده شده است.

وی جلوگیری از هرگونه تغییر کاربری اراضی را از سوی دستگاه های متولی خواستار شد و تأکید کرد: در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال مصوب شد که دستگاه های اجرایی و شهرداری ها نیز باید به تکلیف قانونی خود عمل کرده و از هرگونه تغییر کاربری جلوگیری کنند و از هرگونه ساخت و ساز نیز در اینگونه زمین ها ممانعت به عمل آورند.

دادستان عمومی و انقلاب استان یزد در خصوص اراضی روبروی پارک کوهستان خاطرنشان کرد: در این مصوبه به ادارات متولی تأکید شده است اقدام لازم در جهت اجرایی شدن طرح های مصوب در آن محل را پیگیری کرده و بر اساس مجوز های صادره قضایی با متخلفین برخورد کنند.

تغییر کاربری یزد دادستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر