کد خبر: 704094 A

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر خبر داد؛

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر گفت: تمام خدمات مشاوره‌ای، تشخیصی و درمانی این بیماران در مراکز مراقبت و درمان ایدز به صورت رایگان انجام می‌شود و خدمات این مراکز از سال گذشته تاکنون افزایش یافته است.

به گزارش ایلنا، محمدمهدی گویا گفت: هیچ‌یک از مراکز مراقبت و درمان ایدز که تحت نظر وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور هستند، تعطیل نشده‌اند و وزارت بهداشت با قوت تمام، مراکز درمانی خودش را در سطح کشور تقویت کرده است و تمام خدماتی که در این راستا به مبتلایان و خانواده آنها ارائه می‌شود اعم از خدمات مشاوره‌ای، تشخیصی و درمانی به طور کامل  رایگان انجام می‌شود.
 
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر گفت: خدمات این مراکز از سال گذشته تاکنون افزایش یافته است، برای مثال، انجام آزمایش در مراکز وزارت بهداشت حدود سه برابر شده است و حدود ۵۷۰ هزار خانم باردار از سال گذشته تاکنون مورد آزمایش قرار گرفتند که ۱۱۳ مورد آنها مبتلا بودند و همه این افراد نیز تحت درمان قرار گرفتند. از این ۱۱۳ نفر تنها دو مورد آنها به دلیل تاخیر در مراجعه و انجام آزمایش فرزند سالم به دنیا نیاوردند.

گویا بیان کرد: تعداد افراد تحت درمان این بیماری که در سال گذشته از مجموعه وزارت بهداشت خدمات دریافت کردند ۹ هزار نفر بود که هم اکنون تعداد آن‌ها به ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.
 
وی گفت: حمایت سازمان‌های بین المللی نیز قطع نشده است و تنها در برخی از موارد کاهش پیدا کرده است. کمک‌های مالی سازمان‌های بین‌المللی که حدود ۵ درصد از بودجه ایدز کشور را تشکیل می‌دهد، جنبه همکاری مشترک دارد و بیشتر کمک‌های آن‌ها فنی است و مستقیما کمک مالی انجام نمی‌دهند و بودجه تمام خدمات بیماران ایدز کشور توسط وزارت بهداشت و دولت تامین می‌شود.

ایدز خانواده درمان مراکز درمانی وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر