کد خبر: 704093 A

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان یزد خبر داد:

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی،هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گفت: برخورد قانونی با کامیون‌ها یا اتوبوس هایی که اقدام به قاچاق سوخت می‌کنند در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش ایلنا،جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با حضور محمدعلی طالبی سرپرست استانداری یزد و اعضای این کمیسیون برگزار شد.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی،هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گفت: با توجه به نوسانات نرخ ارز ، افزایش نرخ سوخت در کشورهای همسایه و ثابت بودن این نرخ در داخل کشور افزایش قاچاق مواد سوختی به خارج از کشور را شاهد هستیم. 

احمد ترحمی افزود: استان یزد به دلیل قرار گرفتن در مرکز کشور محل تردد و ترانزیت سوخت قاچاق از استان‌های شمالی و سایر استان‌ها به سمت جنوب و مرزهای شرقی کشور است.

ترحمی بیان کرد: در این راستا برای مبارزه با این پدیده شوم که سرمایه ملی و مردمی ما را به تاراج می‌برد دستگاه های مربوط تمام امکانات و  فعالیت‌های خود را برای مبارزه با این این پدیده در سطح استان معطوف ساخته‌اند.

وی اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی کنترل بیشتری بر عرضه سوخت به مصرف کنندگان عمده ،نیروگاه ها و سایر مراکز صنعتی و تجاری در استان داشته باشد و نظارت بر جایگاه های عرضه سوخت نیز تقویت شد.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ادامه داد: از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نیز نظارت قوی و برخورد قانونی با کامیون‌ها یا اتوبوس‌هایی که اقدام به قاچاق سوخت می‌کنند در دستور کار قرار گرفت.

ترحمی گفت:از سوی نیروی انتظامی استان علاوه بر تقویت ایستگاه‌های ثابت ایجاد ایستگاه‌های دوره ای در سطح مقابله‌ای و بازرسی مورد توجه قرار گرفته است. 

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی،هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در پایان مطرح کرد: در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با تمهیداتی که انجام شده است ،با توجه به سیاست‌های ملی احیای کارت سوخت راهنمایی‌های لازم به مردم صورت گیرد تا در مرحله‌ای که اعلام می شود با آمادگی قبلی استفاده از سوخت با کارت مشخص انجام شود.

قاچاق سوخت استانداری یزد قاچاق یزد حوادث ی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر