کد خبر: 704009 A

عبادالله کامکار تاکید کرد:

معاون استاندار البرز با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری در حوزه تحقیقات کاربردی، بر ترویج گفتمان پژوهشی به کمک مدیران در استان تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، عبادالله کامکار در افتتاحیه پنجمین نمایشگاه هفته پژوهش با اشاره به حمایت از تولید داخلی اظهار داشت: باید با استفاده از ظرفیت‌های استانی پژوهشگران، فناوران، محققین و نخبگان برای توسعه صنعت و اشتغال و بهبود فضای کسب و کار وصادرات در بازارهای هدف با کیفیت بالا حضور یابیم. 

وی افزود: پژوهش یکی از محورهای مهمی است که ضامن پیشرفت و توسعه پایدار در هر کشور به شمار می آید و بدون پژوهش و تحقیق نمی توان به علم و فناوری دست یافت و محصول برتر تولید کرد.

کامکار گفت: باید در استان تولیدات فناورانه داشته باشیم تا بتوانیم در بازارهای هدف قد علم کنیم و برای رسیدن به این هدف نیاز به پژوهش و پژوهشگر داریم.

وی  گفت: در این راستا در البرز استارت آپ‌هایی وجود دارند که کارهای خوبی انجام داده اند به‌طوری‌که در بحث تولید داروی فاکتور 7 قطب دارویی کشور هستیم و این حاصل تلاش پژوهشگران است.

 کامکار تصریح کرد: همچنین  از دانشگاه‌ها هم انتظار داریم بازار کار را دریابند برای بهبود بخشیدن به محصولات و تولیدات تلاش کنیم. علاوه بر این پژوهشگران در بازار کار نیز نیاز به تولید کنندگان دارند .

معاون استاندار تصریح کرد: البرز قطب علم و فناوری کشور است و جایگاهی بسیار رفیع و ارزشمند در عرصه‌های تحقیقاتی و فناورانه دارد.

وی افزود: امروز برای اشتغال جوانان و برای رهایی از اقتصاد تک محصولی وابسته به نفت، نیاز به تحقیق و پژوهش داریم.

معاون استاندار در ادامه با تاکید بر اینکه باید پژوهش را تقویت کرده و احترام بگذاریم و فاصله بین دانشگاه، پژوهشگاه، صنعت و ادارات را برداریم.

کامکار با اشاره به اینکه ارتقای جایگاه علمی کشور مستلزم تولید علم و دستیابی به فناوری است، افزود: حتی رفاه جامعه به پژوهش و فناوری مرتبط است.

وی با بیان اینکه برای رهایی از اقتصاد تک محصولی، نیاز به تحقیق و پژوهش داریم، اظهار داشت: جنگ امروز ما جنگ اقتصادی است و مقداری متفاوت‌تر از جنگ دیروزمان است.

معاون استاندار گفت: به طوریکه  امروز تولید کنندگان همانند سربازانی هستند که در جبهه‌های نبرد و جنگ تحمیلی افتخارآفرین بودند. 

وی با اشاره به صادرات دارویی به بیشتر کشورهای دنیا اظهار داشت:  به‌طوری‌که در یک مناقصه دارویی در کشور روسیه، یکی از تولیدکنندگان البرزی موفق به برد مناقصه شد.

کامکار ادامه داد: دشمنان در طول 40 سال انقلاب اسلامی دست از سر ما برنداشته‌اند زیرا کشور ما لقمه چرب و نرمی برای آنان است و در جایگاهی هستیم که خیلی‌ها چشم طمع به سرزمین‌مان دوخته‌اند.

وی گفت: انقلاب اسلامی برای ما غیرت آفرید به‌طوری‌که آن زمان خیلی از موارد را می‌دیدیم که کاری نمی‌توانستیم بکنیم.

معاون استان نمایشگاه پژوهشی البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر