کد خبر: 703863 A

با برگزاری مراسمی صورت گرفت؛

دو طایفه در شهرستان شوش که 20 سال با هم اختلاف و درگیری داشتند در آیینی با هم صلح و سازش کردند.

به گزارش ایلنا، در این آیین که در مسجد امام جعفرصادق شوش برگزار شد، رئیس دادگستری شوش گفت: سال 1378 یعنی حدود 20 سال قبل بین دو طایفه در روستاهای خمات و عین درگیری رخ داد و در این درگیری سه نفر کشته و 10 نفر مصدوم شدند.

صادق جعفری چگنی با بیان اینکه در این مدت 20 جلسه برای صلح و سازش این 2 روستا برگزار شده است، افزود: بزرگان و سران طوایف، مسئولان امنیتی و قضایی تمام تلاش خود را برای برقراری صلح و سازش بین این 2 طایفه انجام دادند که سرانجام بین این 2 طایفه آشتی و سازش برقرار شد.

وی اظهار داشت: 6 پرونده قتل از سال گذشته تاکنون با کمک کمیته سران عشایر و شوراهای حل اختلاف شهرستان شوش به صلح و سازش ختم شده است و برای رسیدن به صلح و سازش در سه پرونده دیگر تا پایان سال جاری در حال مذاکره هستیم.

رئیس شورای حل اختلاف خوزستان هم در این آیین گفت: برای حدود 32 فقره پرونده قتل در هشت ماهه امسال حکم قصاص صادر شد که این پرونده ها با کمک بزرگان و سران عشایر به صلح و سازش ختم شدند.

عبدالعباس زبیدی‌نیا با بیان اینکه پرونده‌های مختلفی تا پایان امسال در شهرهای شوشتر، دشت آزادگان، شاوور و سه پرونده در شهر شوش به صلح وسازش می‌رسد، خواستار انجام اقدامات لازم برای پیشگیری از وقوع جرم توسط بزرگان و سران عشایر شد.

پیشگیری از وقوع جرم قتل مسجد دادگستری شوش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر