کد خبر: 703712 A

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان خبر داد:

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان گفت: بزودی ساخت مسکن امید در بافت‌های فرسوده شهرهای خرم آباد و بروجرد آغاز می‌شود.

به گزارش ایلنا از لرستان، احمد مرادپور در جلسه کمیسیون ماده ۵ استان لرستان که با حضور دستگاه‌های مرتبط این استان با موضوع بررسی بافت‌های فرسوده و آسیب‌پذیر دو شهرستان خرم آباد و بروجرد در معاونت عمرانی استانداری لرستان برگزار شد، گفت: در راستای دستور رئیس‌جمهور محترم مبنی بر اجرایی شدن برنامه ملی طرح بازآفرینی شهری و تاکید استاندار محترم استان بزودی ساخت مسکن امید در بافت های فرسوده دو شهرستان خرم آباد و بروجرد آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه زمین‌های بلاتکلیف در سطح شهرها باید تعیین تکلیف شوند، اظهار داشت: عمده مشکل مسکن مهر در تمام شهرهای استان لرستان بخاطر عدم جانمایی مناسب، نبود زیرساخت‌های کافیست و عدم دسترسی آسان به شهر است.

 مرادپور یادآور شد: اگر در آن زمان به جای احداث واحدهای مسکن مهر بافت های فرسوده و آسیب پذیر در سطح شهرها بازسازی می شدند، امروز با کمترین مشکل مواجه بودیم، زیرا هم زیرساخت و هم دسترسی آسان به شهر در این مکان‌ها وجود دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان گفت: نوسازی بافت‌های فرسوده می ‌تواند تا حدودی از خسارت حوادث احتمالی مانند زلزله در این مکان‌ها را کاهش دهد.

وی افزود: بازآفرینی شهری و نوسازی بافت های فرسوده باعث می شود که از فضای های موجود شهر بیشترین استفاده را برده زیرا هم زیرساخت این مکان ها فراهم است و هم دسترسی آنها به شهر آسانتر است.

 وی افزود: در سال جاری ۲۳۱۶ واحد سهمیه بازسازی بافت های فرسوده و آسیب پذیر در دو شهرستان خرم آباد و بروجرد با پرداخت تسهیلات هر واحد ۴۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

در جلسه کمیسیون ماده ۵ امروز اراضی معرفی شده جهت ساخت مسکن امید در دو شهرستان خرم آباد ۵۰۰۰ متر مربع و بروجرد ۵۶۰۰ مترمربع به تصویب کمیسیون ماده ۵ رسید.

 لازم به ذکر است، خرم آباد دارای ۵۰۰ هکتار و بروجرد 450 هکتار بافت فرسوده و ناکارآمد هستند.

خبرنگار: الهام قاسمی نیایی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر