کد خبر: 703465 A

سردار محمدیان خبر داد:

فرمانده انتظامی استان البرز، گفت: 3 متهم زن و 3 متهم مرد که به جرم خود مبنی بر 42 فقره سرقت به عنف و مسلحانه در شهرهای پرند ، ملارد ، فردیس و هشتگرد اعتراف کردند، توسط پلیس آگاهی البرز دستگیر شدند.

به گزارش ایلنا، سردار عباسعلی محمدیان در جمع خبرنگاران، گفت: در پی تماس راننده یک دستگاه خودرو ال 90 با مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر این که 2نفر مرد و یک خانم را به عنوان مسافر سوار کرده و طی مسافتی وی را با اسلحه تهدید و پس ازضرب و شتم، اموالش را به همراه خودرو به سرقت برده اند، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.

وی افزود: پرونده در حال بررسی بود تا اینکه ظرف یک هفته، 3 فقره سرقت به عنف در منطقه هشتگرد، فردیس و شهرهای استان تهران مشابه سرقت اول که منجر به سرقت یک دستگاه خودرو پژو 405 ، 206 و پژو پارس شد به وقوع پیوست.

سردار محمدیان گفت: شیوه و شگرد سارقان در تمامی سرقت‌ها حاکی از سریالی بودن سرقت‌ها داشت که به احتمال قوی از سوی اعضای یک یا چند باند حرفه‌ای در استان های تهران و البرز انجام می شود.

وی اظهار کرد: با توجه به حساسیت موضوع تیم‌های زبده‌ای از کارآگاهان پلیس آگاهی وارد عمل شده و با راهنمایی مالباختگان، مشخصات ظاهری سارقان در اختیار واحدهای گشتی قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: ماموران با انجام تحقیقات محلی، مراجعه به آلبوم تصاویرسارقان سابقه‌دار و تشدید گشت زنی‌ها در سطح منطقه ، 3 نفر از سارقان را در سفره خانه محلی در شهرستان فردیس و 3 نفر دیگر از سارقان را که 2 نفر زن و یک نفر مرد بودند در شهر پرند شناسایی و در دو عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند .

وی با بیان اینکه سارقان مسلح پس از سرقت خودروها مجدد اقدام به مسافر کشی می‌کردند و کارت های بانکی افراد را همراه با رمز گرفته و اقدام به خرید طلا و ساعت می‌کردند گفت : از سارقان دستگیر شده 2 قبضه اسلحه ، افشانه ، شوکر برقی ، یک دستگاه خودرو پژو پارس توقیف شد و در این رابطه تعدادی گوشی تلفن همراه ، ضبط و باند و طلای مسروقه کشف شد .

فرمانده انتظامی استان البرز افزود: متهمان که 3 زن و 3 مرد هستند پس از انتقال به پلیس آگاهی به جرم خود مبنی بر 42 فقره سرقت به عنف و مسلحانه در شهرهای پرند ، ملارد ، فردیس و هشتگرد اعتراف کردند .

سردار محمدیان با بیان این که سارقان برای تحقیقات تکمیلی همچنان در اختیار پلیس آگاهی استان البرز هستند از شهروندان خواست: برای سفرهای داخل شهری و به خصوص بین شهری ، حتی المقدور از خودروهای مسافربر عمومی و مجاز استفاده کنند و سوار خودرو های شخصی نشوند و مسافربرهای محترم نیز در صورتی که از حضور در خودرو احساس خطر کردند در نخستین فرصت ممکن و به بهانه ای از خودرو پیاده شوند یا به طریقی به خودروهای دیگر علامت دهند.

 

سردار محمدیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر