کد خبر: 703142 A

در آستانه سالروز شهادت شهید مفتح؛

ایجاد اولین دبیرخانه دائمی وحدت حوزه و دانشگاه در پایتخت وحدت کشور ، شهرستان تربت جام به تصویب رسید.

به گزارش ایلنا از تربت جام، در آستانه ۲۷ آذر ماه سالروز شهادت شهید مفتح، روز وحدت حوزه و دانشگاه در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی آن در موسسه آموزش عالی وحدت تربت جام که با حضور ائمه جمعه تشیع و تسنن، معاون فرماندار، مدیران حوزه های علمیه تشیع و تسنن و شش دانشگاه شهرستان تربت جام راه اندازی اولین دبیرخانه دائمی وحدت حوزه و دانشگاه با هدف گفتمان و تعامل این دو مرکز تاثیر گذار مورد تصویب قرار گرفت. 

حجه الاسلام طاهری، امام جمعه شهرستان تربت جام ضمن تاکید بر اهمیت وحدت حوزه و دانشگاه گفت: روز وحدت حوزه و دانشگاه از یادگارهای ارزشمند امام راحلمان (ره) است که باید مصادیق این وحدت تبین و راهکارهای کمک این مراکز مهم به رفع مشکلات جامعه و همکاری وتعامل بیشتر بهم مورد بررسی و تبادل نظر قرار بگیرد.

مولوی شرف الدین جامی الاحمدی، امام جمعه اهل سنت تربت جام نیز با تاکید بر اهمیت این موضوع از تدبیر مسئولین دانشگاه وحدت در جهت برنامه ریزی و راه اندازی این جلسات قدردانی کرد و اظهار داشت: جای تردید نیست که برای از بین بردن سیاست های تفرقه انگیز دشمنان اسلام، مخصوصاً در مناطق تلفیقی، دو مغز متفکر جامعه، حوزه و دانشگاه می توانند که برای حفظ عزت و بالندگی باهم وحدت و نقش مهمی را ایفا نمایند.

وی ضمن انتقاد شدید از عدم حضور برخی روسای دانشگاه در این جلسه تصریح کرد: برای همه حوزویان و دانشگاه ها باید این مساله به یک دغدغه اصلی تبدیل شود و با بهره گیری از نخبگان، اساتید دانشگاهی، حوزوی و تحقیقات میدانی و ارائه راهکارهای اساسی یکی از مطالبات مهم مقام معظم رهبری را جامعه عمل بپوشانیم.

حسن کاظمی، معاون فرماندار تربت جام نیز با گرامیداشت این روز بسیار مهم به نقش حوزه و دانشگاه در جامعه اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از بخش های مهمی که این دو مرکز میتواند بر آن ثاثیرگذار باشد در فضای مجازی است. 

وی ادامه داد: فضای مجازی فرصت و تهدید است چنانچه به نحو صحیح مورد استفاده قرار گیرد می تواند بسیار مفید باشد.

معاون فرماندار افزود: امروزه فضای مجازی به فضای حقیقی تبدیل شده است و در خیلی از بخش‌های جامعه اثرگذاری جدی دارد.

در این جلسه، مدیران حوزه های علمیه تشیع و تسنن و مسئولان دانشگاه های حاضر در جلسه به دیدگاه های خود برای راهکارهای اجرایی راه اندازی این دبیرخانه و برنامه های روز وحدت حوزه و دانشگاه در ۲۷ آذر ماه پرداختند.

در پایان این گردهمایی برنامه های اجرایی این روز بیان و مصوب گردید و بر حضور همه اساتید، طلاب و دانشجویان دانشگاه ها تاکید شد. 

تربت جام دانشگاه حوزه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر