کد خبر: 702874 A

محمد سنجری خبر داد:

نشست هم‌اندیشی مدیران دستگاه‌های اجرایی زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تشکلات کارگری با نمایندگان استان در مجلس با موضوع بررسی لایحه بودجه سال آینده برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در مشهد، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در این جلسه اظهارکرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یکی از بزرگترین وزارتخانه‌های اجتماعی کشور است و در توسعه منابع انسانی نقش بسیار مهم و اساسی دارد که با توجه به جنس اجتماعی بودن مطالبات و خواسته‌ها در تلاش هستیم با همفکری و هم‌اندیشی با نمایندگان استان در مجلس در حوزه‌های مختلف همچون تامین اجتماعی، بیمه سلامت، بهزیستی، اشتغال و ... در جهت رفع نیاز و خواسته‌های مردم استان تلاش کنیم.

سنجری به تعداد افراد مقرری‌بگیر بیمه بیکاری در استان اشاره کرد و گفت: بحث مقرری‌بگیران یکی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های ماست که قانون باید منابع مالی و زمینه برگشت به کار این افراد را در بودجه سال آینده مشخص و پیش‌بینی کند.

وی با اشاره به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، تهیه و تجهیز آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، سهم بخش تعاون در استان، حمایت از صندوق‌های بازنشستگی افزود: این موارد کلیاتی است که در بودجه و تامین منابع مالی از اهمیت فراوانی برخوردار است و راهنمایی‌ها و نظرات ارشادی نمایندگان  می‌تواند در این‌باره بسیار موثر و مفید باشد.

سنجری به مشکلات و موانع موجود تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در استان و اقدامات انجام گرفته دبیرخانه کارگروه اشتغال اشاره کرد و گفت: در حال حاضر منتظر ابلاغ مرحله سوم اعتبارات هستیم و تاکنون 92 درصد اعتبارات استان جذب و 13000 فرصت شغلی در روستاها فراهم شده که کار بسیار ارزشمندی در استان خراسان رضوی شکل گرفته و تنها استانی هستیم که موفق شدیم 30 درصد از اعتبارات ملی را در طرح مبتنی بر کشت جذب نوین زعفران جذب کنیم.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر