کد خبر: 702870 A

قاضی‌زاده هاشمی:

نشست هم‌اندیشی بودجه سال آینده نمایندگان مجلس با تشکلات کارگری و کارفرمایان و مدیران حوزه رفاه وتامین اجتماعی خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در مشهد، نماینده مردم سرخس و فریمان در مجلس در این نشست گفت: با توجه به خلاء موجود در بودجه احتمالی پیشنهادی دولت و براساس نشست روسای سه قوه مقرر شده این خلاء بررسی و پس از رفع به صحن مجلس ارائه شود، در نتیجه در موعد مقرر قانونی بودجه به مجلس ارائه نمی‌شود.

سید احسان قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به بودجه سال‌جاری گفت: براساس قانون بودجه سال‌جاری درآمدهای دولت براساس ۲ میلیون ۳۰۰ هزار بشکه به قیمت هر بشکه ۵۵ دلار و قیمت هر دلار ۳۵۷۰ تومان پیش‌بینی شده که در طول سال شاهد نوسان و بخصوص افزایش چشمگیر قیمت ارز بودیم.

وی همچنین گفت: در این بودجه بیشترین تلاش بر اجرای هدفمندی یارانه‌ها و تمرکز بر حوزه رفاه اجتماعی بود که امسال از لحاظ مصوبات و اعتبارات پیش‌بینی شده سال طلایی در این حوزه بویژه کمیته امداد و بهزیستی بود.

وی افزود: علی‌رغم پیش‌بینی بودجه خوب و عالی در راستای اشتغال‌زایی روستاییان و عشایر متاسفانه بروکراسی و شرایط و نحوه اعطا این تسهیلات جز یأس و نا امیدی و اتلاف‌وقت و انرژی چیزی دیگری را شاهد نیستیم.

این نماینده  مجلس همچنین گفت: خرد شدن تسهیلات و اعتبارات همواره نتیجه منفی دارد. اگر همین اعتبارات تجمیع و پروژه‌های ملی و بزرگی اجرا شود علاوه بر رونق اقتصادی بازدهی مناسب‌تری را خواهند داشت.

وی مشکل حاد جامعه را اشتغال عنوان کرد و گفت براساس شواهد و آمار و ارقام موجود شاهد افزایش نرخ بیکاری بویژه بیکاری شاغلان در اثر کاهش رونق اقتصادی و سایر شاخص‌های توسعه‌ای هستیم.

انرژی بودجه خراسان رضوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی قاضی زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر