کد خبر: 702610 A

احد جاودانی:

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: هفته‌های فرهنگی موتور محرکه هر شهرستان است که ظرفیت‌های نا شناخته را عیان و چرخ تولیدات فرهنگی را به حرکت در می‌آورد .

به گزارش ایلنا، احد جاودانی در اختتامیه و تجلیل از عوامل اجرایی هفته‌فرهنگی هنری شهرستان پاکدشت که در دانشگاه ابوریحان پردیس برگزار شد، گفت: هفته‌های فرهنگی موتور محرکه هر شهرستان است که ظرفیت‌های ناشناخته را عیان می‌کند و چرخه تولیدات فرهنگی را به حرکت در می‌آورد.

وی در ادامه گفت: از امتیازات این هفته این است که ظرفیت و قابلیت هر شهرستان بروز و ظهور پیدا می‌کند و از سویی دیگر هر شهرستان از قابلیت‌ها شهرستان‌های دیگر که دارای مرزهای مشترک جغرافیایی هستند مطلع شده و می‌توان تمامی این قابلیت‌ها را به کشور معرفی کرد چرا که هفته فرهنگی موتور محرکه هر شهرستان است .

در ادامه هادی تمهیدی فرماندار پاکدشت گفت: هویت سنتی جوامع دستخوش تغییرات شده و حفظ سنن و آداب رسوم طایفه‌های مختلف امری خطیر است که باید بدان توجه کرد .

وی افزود: فضای فرهنگی کشور با تکنولوژی تغییر کرده است گویی که از یک  فرهنگی قالب و مهاجم متاثر شده است پس باید فرهنگ قومی و طایفه‌ای را تقویت کرد تا باعث انسجام ملی شود تا بتوان فضای فرهنگی را مدیریت کرد .

فرماندار ادامه گفت: در هفته‌فرهنگی تمام همت ما برآن شد تا به شهروندان نشان دهیم که این شهرستان دارای چه ظرفیت‌هایی است؟ در واقع مردم علاقمند هستند که کارهای فاخر فرهنگی توسط دستگاه‌ها و نهادها پیش‌بینی و اجرا شود.

وی با ارائه آماری در رابطه با نظرسنجی صورت گرفته از برگزاری نمایشگاه گل و کتاب در هفته فرهنگی گفت: در یک نظرسنجی از 2000نفر آماری به دست آمد که نشان می‌دهد می‌توان با بررسی نقاط ضعف و قوت هفته فرهنگی‌، در سال‌های آینده با همدلی مردم و مسئولان، شهرستان را برای جهش‌های اقتصادی و فرهنگی آماده کرد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین لزومی امام جمعه پاکدشت گفت: اختتامیه به دو منظور برگزار می‌شود و هدف اول قدردانی از عوامل اجرایی است که با همدلی برنامه‌های افتخارآفرینی را در شهرستان رقم زدند و ثابت شد شهر دارای چه ظرفیت‌هایی است که می‌تواند زمینه ساز کارهای بزرگتری برای شکوفایی شهرستان شود.

در پایان از عوامل اجرایی و برگزارکنندگان هفته فرهنگی پاکدشت با اهدای لوح سپاس و تندیس یادبوس هفته‌فرهنگی پاکدشت تجلیل شد.

خبرنگار: رقیه غلامی

هفته‌های فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر