کد خبر: 702386 A

مدیرعامل خانه مطبوعات البرز:

مدیرعامل خانه مطبوعات استان البرز، گفت: با حذف آگهی‌های دولتی، چرخ رسانه‌های مکتوب از حرکت خواهد ایستاد

به گزارش ایلنا، اکبر حیدری با اشاره به حذف اخیر آگهی‌های قوه قضاییه در جمع خبرنگاران، گفت: طبق مفاد قانونی موجود، انتشار آگهی‌ها از طریق سامانه ابلاغ با مواد ۳۴۳ و ۳۰۲ و ۷۳ قانون آئین دادرسی مدنی تعارض دارد، همچنین به موجب مواد ۶۱۶،۳۴۴، ۱۷۴ و ۳٨۴ قانون دادرسی کیفری نیز تعارض دارد.

حیدری در ارتباط با بخشنامه و دستورالعمل مرکز آمار و فناوری قوه قضاییه در خصوص انتشار آگهی‌های خروجی شعب دادگستری تصریح کرد: بخشنامه و دستورالعمل مرکز آمار قوه قضاییه با وجود تضاد با روح قانون و تعارض با مواد قانونی که مورد اشاره قرار گرفت نیاز به بررسی مجدد دارد.

وی در ادامه اظهار کرد: عدم انتشار آگهی ها در نشریات مکتوب سبب آسیب جدی مالی به این دست از رسانه ها می شود، قبلا به این موضوع اشاره شده که آگهی ها همانند قلب تپنده رسانه های مکتوب هستند و در صورت حذف این آگهی ها، آسیب غیر قابل جبرانی به نشریات غیر دولتی وارد می‌شود.

حیدری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت حذف آگهی ها برای نشریات افزود: از نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین ذیربط درخواست می نماییم به دلیل حساسیت این مسئله برای نشریات، به این موضوع ورود کنند تا از باز ایستادن چرخ رسانه های خصوصی جلوگیری کنند.

مدیرعامل خانه مطبوعات در ادامه گفت: طی نوسانات اخیر نرخ ارز و بالا رفتن بی رویه قیمت کاغذ، نشریات با مشکلات بی شماری برای چاپ مواجه هستند و بعضا مجبور به خریداری کاغذ از بازار سیاه می شوند، اکنون با قطع آگهی ها و انتشار در سامانه، مشکلات رسانه ها چند برابر خواهد شد و احتمال انحلال رسانه های خصوصی بسیار زیاد می گردد.

حیدری در پایان به نقش رسانه ها در انتشار اخبار موثق و تاثیر نشریات مکتوب در اجتماع اشاره کرد و افزود: با پیش رفت و گسترش فضای مجازی و بازنشر اخبار در این فضا، به هیچ وجه در اثر گذاری رسانه های مکتوب تاثیر نگذاشته است و امروزه شاهد اهمیت رسانه های نوشتاری در جوامع پیش رفته سراسر جهان هستیم.

مدیرعامل خانه مطبوعات البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر