کد خبر: 702016 A

فرماندار ورامین مطرح کرد:

فرماندار ورامین در حاشیه نمایشگاه هفته‌ فرهنگی گفت: خانه جوان با حضور استاندار کلنگ زده شده و کمتر از یک‌سال ساخته خواهد شد و تمام منفعت آن برای جوان‌های این شهر خواهد بود.

حسین کاغذلو در  گفت‌و گو با خبرنگار ایلنا گفت: مصوبه‌ای که به نام هفته‌فرهنگی در شهرستان‌ها اجرا شد صرفا برای عده‌ای خاص نیست، عموم مردم در برگزاری آن دخیل هستند و مشارکت گروه‌های مختلف در برگزاری هفته فرهنگی آسیب‌های زیادی را  کاهش می‌دهد و ما به این موضوع معتقدیم که همانگونه که کار فرهنگی در الگوی مصرف آب، کاهش اعتیاد، کاهش ترافیک و بستن کمربند ایمنی موثر واقع شده است، در ایجاد شادابی برای عموم مردم نیز موثر است چرا که مجموع کارهای فرهنگی پیشنهاد شده در این هفته برای تمام مردم قابل لمس است .

کاغذلو در ادامه گفت: با توجه به این که کار فرهنگی هرگز رتبه بندی ندارد و بافت فرهنگی و تنوع فرهنگی در هر شهر متفاوت است به همین دلیل میزان آسیب‌ها نیز متغییر است، اما با ایجاد یک هفته فرهنگی شاد برای مردم میزان آسیب کاهش خواهد یافت، ظرفیت‌ها شناخته می‌شود، تجارب قابل انتقال می‌شود و استعدادها کشف و بالقوه خواهد شد.

فرماندار با اشاره به کمبود زیرساخت‌ها گفت: زیرساخت‌های فرهنگی دارای شاخصه‌ای است، باید دید در کدام جغرافیای سرزمینی کشورمان هستیم و ظرفیت و پتانسیل‌های این شهر در کدام حوزه بیش‌تر است  تا بتوان تمرکز لازم را برای شکوفایی حوزه‌های مختلف داشت اما در کل می‌دانیم ورامین دارای زیرساخت‌های مناسب فرهنگی نیست.

وی در ادامه با تاکید گفت: در گذشته این گونه نبوده که برای شهرستان ورامین اتفاق خوشایند فرهنگی نیفتاده باشد، شهرستان ورامین که  شامل قرچک، پیشوا و پاکدشت است و اعتبارات پس از اختصاص یافتن با توجه به شرایط و پتانسیل‌های موجود، توزیع می‌شود، شاید یکی از دلایل این عقب ماندگی در برخی حوزه‌ها همین موضوع  بوده است.

 کاغذلو در ادامه با نوید بخش خواندن برخی از پروژه‌ها برای شهرستان گفت: قرار است دو مجموعه  چندمنظوره فرهنگی ورزشی توسط شورا و شهرداری در سال 98 به صورت یک اشل استاندارد ساخته شود و تصمیم داریم  فضاهای موجود را ساماندهی و بهسازی کنیم و از آسیب فیزیکی واردشده بر این ساختمان‌ها و مراکز فرهنگی هنری ورزشی جلوگیری کنیم .

فرماندار در ادامه افزود: در ادامه پیگیر پروژه‌های بلاتکلیف مثل بلک باکس، گالری و فرهنگسرایی که در اختیار نیروی انتظامی است، هستیم  تا این مهم را به سرو سامان برسانیم.

کاغذلو در پایان گفت: خانه‌جوان با حضور استاندار کلنگ زده شده و کمتر از یکسال ساخته خواهد شد و تمام منفعت آن برای جوان‌های این شهر خواهد بود.

لازم به ذکر است به دستور فرماندار، غرفه ای جهت معرفی صاحبان آثار و نویسندگان به نمایشگاه افزوده شد.

هفته فرهنگی خانه جوان زیر ساخت فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر