کد خبر: 701607 A

سرپرست استانداری البرز :

سرپرست استانداری البرز با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید نگاه ویژه به توسعه راه‌ها دارد، گفت: با توجه به خواست و نیاز مردم برای تسهیل در ترددهای ورودی و خروجی استان، درصدد اتخاذ تدابیری ویژه برای تسریع در بهره برداری از پروژه های راه سازی استان هستیم.

به گزارش ایلنا، عزیزالله شهبازی در بازدید از پروژه تعریض آزادراه تهران- کرج - قزوین که امروز صورت گرفت با اشاره به اینکه 15 کیلومتر این طرح اکنون در دستورکار استان و مد نظر است، افزود: در واقع این پروژه که از گرمدره آغاز شده و تا حصارک ادامه دارد، تدبیری موقت برای گره گشایی از ترافیک ورودی البرز است.

وی ادامه داد: این پروژه در قالب 4 قطعه تعریف شده و اکنون برای 3 قطعه آن با پیمانکار قرارداد منعقد شده است.

شهبازی گفت: اعتبار اولیه برای این پروژه حدود 22 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

وی اضافه کرد: تعریض آزادراه، به طور موقت موجبات رفاه مردم در ترددهای این محدوده را تا بهره برداری از پروژه‌های بزرگی همچون آبیک - چرمشهر و ادامه بزرگراه همت و کمربند شمالی کرج فراهم می‌کند.

سرپرست‌استانداری البرز با بیان اینکه برنامه‌ریزی خوبی برای توسعه راه‌های استان صورت گرفته، گفت: تزریق به موقع منابع مالی در پیشبرد پروژه از اهیمت ویژه ای برخوردار است .

وی افزود: به طور قطع نظارت دقیق و مستمر معاونت امور عمرانی استانداری و راهداری برای تسریع در بهره برداری از پروژه ها موثر است.

شهبازی عنوان کرد: اکنون مهمترین بخش در طرح تعریض آزادراه، از گرمدره به فردیس به طول 5 کیلومتر است که بر اساس تعهد پیمانکار این امر 18 ماه زمان نیاز دارد ولی در صورت تامین منابع مالی این زمان کاهش می یابد.

وی گفت: البرز بار تردد 12 استان کشور در شرق، غرب، شمال و شمال غربی را بر دوش دارد از این رو طبق برآوردهای صورت گرفته حدود 20 درصد بار ترافیک کشور نیز این محدوده اندک است.

سرپرست استانداری البرز افزود: با جدیت ویژه ای درصدد روان سازی مشکلات ترافیکی البرز هستیم از این رو در نظام بودجه بندی استان در سال 98 توسعه راه ها جزو اولویت های البرز است.

وی خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود با توجه به اینکه البرز بار سنگین ترافیک ملی را دارد، نگاه ملی نیز به پروژه‌های راه سازی استان وجود داشته باشد تا با تامین اعتبارات لازم گره از مشکلات ترافیکی باز شود.

وی گفت: در دولت تدبیر و امید نیز نگاه ویژه ای به توسعه راه ها وجود دارد.

شهبازی افزود: با توجه به خواست و نیاز مردم برای تسهیل در ترددهای ورودی و خروجی استان، درصدد اتخاذ تدابیری ویژه برای تسریع در بهره برداری از پروژه های راه سازی استان هستیم.

سرپرست استانداری البرز راهداری البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر