کد خبر: 701577 A

در کرمانشاه صورت گرفت ؛

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه از دستگیری تعمیرکار تلفن گوشی همراه که با انتشار تصاویر خصوصی دختر جوان باعث ایجاد دردسر برای وی شده بود خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سرهنگ علی کریمی گفت: اخیراً دختری جوان به پلیس فتا مراجعه و در حالی که به شدت متاثر و ناراحت بود عنوان کرد که تصاویر خصوصی‌اش در شبکه اجتماعی تلگرام منتشر و این کار دردسرهای زیادی را نزد دوستان و آشنایان ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: این دختر جوان در توضیحات خود عنوان کرد، مدتی پیش و پس از ایراد پیدا کردن گوشی همراهش آن را برای تعمیر نزد یک تعمیرکار برده اما بعد از چند روز این فرد درخواست پیشنهاد غیراخلاقی را مطرح کرده است.

سرهنگ کریمی یادآور شد: پس از آنکه این دختر جوان به پیشنهاد غیر اخلاقی این فرد پاسخ منفی می‌دهد وی نیز اقدام به انتشار تصاویر خصوصی داخل گوشی در شبکه اجتماعی تلگرام می‌کند.

رئیس پلیس فتا یادآوری کرد: با توجه به اهمیت موضوع سریعاً پرونده‌ای تشکیل و با تلاش کارشناسان پلیس متهم شناسایی و برای انجام تحقیقات تکمیلی فراخوانده شد.

وی با بیان اینکه متهم ابتدا منکر هرگونه اقدامی در خصوص انتشار تصاویر خصوصی دختر جوان در شبکه‌های اجتماعی شد افزود: این فرد در نهایت پس از مواجهه با شواهد و مدارک موجود به جرم خود اعتراف کرد.

سرهنگ کریمی با تاکید بر اینکه افراد  نباید گوشی تلفن همراهشان را به هر تعمیرکاری بسپارند یادآور شد: در صورت نیاز مراجعه به تعمیرکاران حتما به افراد مورد اعتماد و مراکز دارای مجوز و تحت نظارت اماکن نظارتی مراجعه کنند.

رئیس پلیس فتای کرمانشاه گفت: بهتر است در هر شرایطی اطلاعات شخصی و خانوادگی خود را بر روی گوشی تلفن همراه پاک کنید زیرا حتی اگر حافظه گوشی نیز پاک شود باز هم با استفاده از بعضی از نرم‌افزارها می‌توان اطلاعات درون آن از جمله فیلم‌ها و عکس‌های خصوصی را به دست آورد.

وی با بیان اینکه گوشی تلفن همراه محل مناسبی برای ذخیره تصاویر و اطلاعات محرمانه نیست گفت: در صورت سرقت، گم شدن، فروختن و یا خراب شدن افراد دیگر به محتوای داخلی آن دسترسی کامل پیدا کرده و ممکن است دست به سوءاستفاده بزنند.

سرهنگ کریمی در پایان از شهروندان خواست در صورت مواجه شدن با هرگونه مشکلی در فضای مجازی حتماً موضوع را با پلیس فتا در میان بگذارند.
 

تلفن فتا فضای مجازی جوان گوشی همراه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر