کد خبر: 701478 A

در همدان رخ داد؛

مدیر شبکه بهداشت و درمان فامنین در استان همدان گفت: با تلاش تیم پزشکی بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) تیله شیشه‌ای سیاه رنگی از گلوی کودک 9 ماهه خارج شد.

به گزارش ایلنا، مهدی دیناری، مدیر شبکه بهداشت و درمان فامنین گفت: روز گذشته- دوشنبه 19آذرماه - مادری مستاصل و درمانده کودک 9 ماهه خود را که فاقد علائم حیاتی بود با شتاب به اورژانس بیمارستان انتقال می‌دهد.
 
وی اضافه کرد: مادر این کودک مدعی بود که کودک خردسالش در کنار دیگر برادرش در حال بازی بوده که به این وضعیت دچار شده و وبعد شروع به استفراغ می‌کند.
 
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان فامنین اظهار داشت: با توجه به سیاه شدن بخشی از چهره، در نگاه نخست بر این باور بودیم که این کودک دچار مسمومیت دارویی شده است.
 
دیناری بیان کرد: همچنین به علت تنگی مردمک، عملیات سی.پی.آر و اقدامات درمانی مسمومیت دارویی و افت قند صورت گرفت.
 
وی ادامه داد: پس از اینکه کودک به وضعیت عادی بازنگشت، پزشکان تصمیم به لوله‌گذاری می‌گیرند و در این زمان شاهد تیله شیشه سیاه رنگی در داخل گلوی این کودک می شوند که راه هوا را به طور کامل مسدود کرده بود.
 
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان فامنین بیان کرد: پس از خارج کردن این تیله شیشه‌ای عملیات احیا مجدد انجام شده و کودک به وضعیت عادی بازگشت و هوشیار شد.
 
دیناری اظهار داشت: با توجه به اینکه فامنین فاقد مرکز اطفال است این کودک برای ادامه درمان با استفاده از یک دستگاه آمبولانس به بیمارستان بعثت شهر همدان منتقل می شود.
 
وی افزود: البته این بیمارستان دارای سرویس اطفال بوده اما به دلیل کمبود متخصص اطفال سال گذشته نیرویی به بیمارستان فامنین تعلق نگرفت که امسال معرفی شده و این هفته در بیمارستان مستقر می شود.
 
 دیناری با اشاره به شرایط اعزام بیمار با آمبولانس، ادامه داد: در هر نوبت یک پرستار به همراه بیمار اعزام می شود اما به علت وضعیت جسمی کودک 2 پرستار برای بررسی وضعیت علائم حیاتی و بازنگهداشتن راه تنفس، وی را تا بیمارستان بعثت همراهی کردند.

بیمارستان پرستار شبکه بهداشت و درمان قند همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر