کد خبر: 701159 A

همزمان با حضور مدیران استان مرکزی در دانشگاه صورت گرفت؛

دانشجویان دانشگاه اراک در استان مرکزی همزمان با بازدید استاندار و رئیس کمیسیون امنیت ملی در دانشگاه دست به اعتراض زدند.

به گزارش ایلنا از اراک، تعدادی از دانشجویان دانشگاه اراک امروز یکشنبه -19 آذرماه - همزمان با حضور سید‌علی آقازاده استاندار استان مرکزی،حشمت‌الله فلاحت‌‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس و سید مهدی مقدسی نماینده اراک در دانشگاه برای سخنرانی روز دانشجو، به آنچه مسائل صنفی و برخی کاستی ها اعلام شده است اعتراض کردند.

این دانشجویان ظرف‌های غذایی که در این روز در دانشگاه سرو شد  را در محوطه پردیس دانشگاه اراک پشت سر هم قرار داده و رها کردند.

تعدادی از دانشجویان با عدم خوردن غذا از فرصت حضور استاندار، نماینده اراک و رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس برای نشان دادن اعتراض خود به عملکرد برخی از مسئولان ارشد دانشگاه  استفاده کردند.

 دانشگاه اراک در روزهای گذشته شاهد اتفاق قابل تامل دیگری نیز بود. چند روز پیش در یکی از سالن‌های این دانشگاه همزمان با پخش فیلم دارکوب برای دانشجویان چراغ‌های سالن محل نمایش فیلم روشن نگه داشته شد. انتشار این خبر با اعتراض سینماگران و فعالان دانشجویی مواجه شد.

به گفته این دانشجویان ،  مسئولان دانشگاه با این استدلال که دختر و پسر زیر یک سقف هستند  چراغ های سالن را تا پایان نمایش روشن نگه داشتند. هر چند بهرامی معاون دانشجویی دانشگاه اراک علت روشن نگه داشتن چراغ ها در زمان پخش فیلم را نیاز به نور برای تردد در سالن اعلام کرد.

 

 

دولت مجلس شورای اسلامی اعتراضات دانشجویی فلاحت پیشه استاندار مركزي دانشگاه اراک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر