کد خبر: 700673 A

بخشدار آبدان :

بخشدار آبدان در بازدید از روستای عشایری چاه قد بخش آبدان استان بوشهر با اشاره به محرومیت‌های روستا گفت: این روستا به دلیل فصلی بودن و جابجایی ساکنان آن فاقد شبکه توزیع برق و آب شرب است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ابوالحسن گنخکی با اشاره به بازدید قبلی خود از مدرسه شهید رجایی روستای چاه قد افزود: با توجه به تاخیر یک ماهه در آغاز مدرسه این روستا به دلیل بازگشت تدریجی عشایر از ییلاق بلافاصله پس از دایر شدن مدرسه از آنجا بازدید به عمل آمد و پیگیری‌های لازم برای تهیه اقلام و امکانات مورد نیاز مدرسه از جمله مخزن آب، بخاری نفتی، وایت برد، صندلی معلم، میز و نیمکت، البسه گرم، وسایل ورزشی و از این قبیل صورت گرفته و این اقلام در اختیار مدرسه و دانش‌آموزان قرار گرفت.

بخشدار آبدان ضمن تاکید بر ضرورت ارتقای شاخص‌های بهداشتی در روستای چاه‌قد گفت: دهیاری این روستا تعداد 10 واحد سرویس بهداشتی و حمام خورشیدی در روستا با حمایت فرماندار  شهرستان و همکاری مدیریت امور عشایر استان ، احداث می‌کند.

گنخکی ضمن تاکید بر اهتمام جدی‌تر دهیاری چاه‌قد بر رفع نواقص منازل عشایر گفت: با توجه به عدم حضور خانواده‌ها در منطقه در فصل ییلاق و آسیب وارده به منازل اقدام لازم در خصوص تعمیر منازل و نصب شیشه، درها و پنجره‌ها و همچنین پوشش نایلونی سقف منازل صورت گرفته است.

بخشدار آبدان در پاسخ به درخواست اهالی این روستا برای تعمیر مخزن چرخدار آب گفت: در حال حاضر با مساعدت امور عشایر استان آب مورد نیاز منازل و دام‌های عشایر به وسیله دستگاه تانکر از مناطق همجوار تامین می‌شود و برای کمک به اهالی یک دستگاه مخزن چرخدار تامین آب توسط دهیاری روستا تهیه خواهد شد. 

وی با اشاره به تاکیدات مکرر فرماندار دیر برای رفع محرومیت از این روستا افزود: طی بازدیدهای مستمر تامین زیرساخت‌های این روستای عشایری در حال پیگیری است و در آینده‌ای نزدیک امکان سنجی جابجایی محل استقرار عشایر این روستا نیز تعیین تکلیف نهایی خواهد شد تا روند خدمت‌رسانی به آ‌نان شتاب گیرد. 

روستای عشایر چاه‌قد با 150 نفر جمعیت در منطقه آبدان شهرستان دیر قرار دارد و مردم روستا به شغل دامداری و دامپروری مشغولند و در فصل قشلاق در این منطقه سکونت می‌کنند.

26

27

استان بوشهر برق خانواده مشکلات روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر