کد خبر: 700608 A

با رقابت 360 ورزشکار؛

اولین دوره مسابقات المپیاد استعدادهای برتر کاراته پسران کشور با قهرمانی تیم‌های قم و کرمان در رده سنی نونهالان و نوجوانان در اراک پایان یافت.

به گزارش ایلنا از اراک، اولین دوره مسابقات المپیاد استعدادهای برتر کاراته پسران کشور در راستای گرامیداشت کنگره نقش حضرت امام(ره) در دفاع مقدس و 6200 شهید استان مرکزی با شرکت ۳۶۰ ورزشکار از ۳۰ استان روز جمعه در سالن ورزشی شهدای پنجم مرداد اراک برگزار شد.
 
بر اساس این گزارش، این رقابت‌ها در دو رده سنی نونهالان با حضور ۲۱۰ ورزشکار و رده سنی نوجوانان با شرکت ۱۵۰ ورزشکار در بخش کومیته به مدت دو روز پیگیری شد، که در نهایت در رده سنی نونهالان در وزن منهای ۳۶ کیلوگرم امیرمحمد رشید از قم، وزن منهای ۴۰ کیلوگرم محمد برزگر از آذربایجان غربی، وزن منهای ۴۵ کیلوگرم علیرضا رفیعی از یزد، وزن منهای ۵۰ کیلوگرم مبین خاکدامن منفرد از قم، وزن منهای ۵۵ کیلوگرم مهدی شیرزاد از آذربایجان غربی و در وزن به اضافه ۵۵ کیلو سپهر دارابی از ایلام مقام های نخست را کسب کردند.
 
در رده سنی نوجوانان هم در وزن منهای ۵۲ کیلوگرم محمدرضا سواری از اصفهان، وزن منهای ۵۷ کیلوگرم محمدحسین شیرصفت از فارس، وزن منهای ۶۳ کیلوگرم مهراب مددی ماهانی از کرمان، وزن منهای ۷۰ کیلوگرم سهیل میدان رو از آذربایجان غربی و در وزن به اضافه ۷۰ کیلوگرم طاها شاورد از کرمان به ترتیب مقام های نخست را به خود اختصاص دادند.
 
در رده بندی نونهالان تیم قم با کسب دو طلا و یک برنز بر سکوی نخست ایستاد و آذربایجان غربی با کسب دو طلا مقام دوم را به دست آورد. همچنین یزد و ایلام هر کدام با یک طلا به طور مشترک سوم شدند.
 
در رده بندی نوجوانان هم، کرمان با کسب دو طلا قهرمان شد، فارس با کسب یک طلا و دو برنز نایب قهرمان شد و آذربایجان غربی با کسب یک طلا و یک برنز نیز در جایگاه سوم قرار گرفت.
 
گفتنی‌است این مسابقات را ۶۰ داور قضاوت کردند. همچنین محمدعلی زمانی به عنوان رئیس‌کمیته استعدادیابی، مصطفی پاشایی به عنوان رئیس کمیته داوران بر این رقابت‌ها نظارت داشتند. نماینده وزارت ورزش و جوانان نیز در برگزاری مسابقات حضور داشت.
مسابقات المپیاد استعدادهای برتر کاراته اولین دوره مسابقات المپیاد استعدادهای برتر کاراته پسران کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر