کد خبر: 700577 A

استاندار مرکزی:

استاندار مرکزی در پیامی به مناسبت روز دانشجو (16 آذر) ، گفت: دانشجویان از گروه‌های مرجع فکری، چشم بیدار و کانون تحول و تحرک در جامعه هستند.

به گزارش ایلنا از اراک، آقازاده استاندار مرکزی در این پیام آورده است: 16 آذرماه نماد استکبار ستیزی و آزادیخواهی جنبش دانشجویان ایران اسلامی و  منبع الهام برای رشد فردی و جمعی دانشجویان و حرکت تکاملی در مسیر رسیدن به قله‌های افتخار علمی و اخلاقی است.

وی بیان کرده است: جامعه‌ دانشگاهی و  دانشجویان ایران اسلامی که در پیروزی انقلاب اسلامی دوشادوش روحانیت بیدار و مردم آگاه نقش بی‌بدیل داشتند، پس از انقلاب نیز در جریان‌هایی همچون تسخیر لانه جاسوسی امریکا و دفاع مقدس جایگاه خود را تثبیت کردند و امروز نیز به عنوان چشم بیدار و فرهیخته جامعه توانسته اند با حرکت در مسیر اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی با فتح قله‌های بین المللی علم و دانش ایران اسلامی را به یکی از کشورهای قدرتمند در این عرصه تبدیل کند.

آقازاده اظهار کرده است: بی شک دانشگاه مأمنی برای رشد و توسعه همه جانبه و پایدار کشور و بسترسازی برای اقتصاد دانش بنیان و تقویت پایه های زندگی سعادت بخش است و در این میان دانشجویان بعنوان نقش آفرینان اصلی این عرصه با  درک و تحلیل هوشمندانۀ شرایط خاص حاکم بر جهان و تلاش در جهت بالا بردن توانمندی‌های علمی و پژوهشی و تولید اندیشه رسالت مهمی را بر عهده دارند.

استاندار مرکزی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر جمهوری اسلامی و شهیدان پاک 16 آذر و همه شهدای استاد، دانشجو و جانبازان و آزادگان سرافرازی که دانشگاه به اسلام عزیز و ملت ایران اسلامی تقدیم کرده است این روز بزرگ را به همه دانشجویان و دانشگاهیان تبریک عرض کرده و ابراز امیدواری کرده است با تکیه بر همت شایسته دانشجویان عزیز و جامعه علمی، زمینه ساز توسعه، پیشرفت و آبادانی کشور اسلامی ایران باشیم.

آقازاده استاندار مرکزی 16 آذرماه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر