کد خبر: 700206 A

موهبتی در نشست با وزیر ارشاد:

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: عقب‌ماندگی سیستان و بلوچستان را با آگاهی و توانایی که می‌توان ایجاد کرد باید جبران کنیم.

به گزارش ایلنا، احمد علی موهبتی پنجشنبه شب در نشست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اصحاب فرهنگ و هنر بلوچستان در ایرانشهر اظهار داشت: اگر اقتصاد در هنر لحاظ شود می‌تواند اثرگذار در شغل، فرهنگ جامعه و انتقال ارزش‌های جامعه باشد. نیاز است وزارت ارشاد امتیازات ویژه‌ای را برای هنرمندان در نظر بگیرد.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: بخش فرهنگی هنوز جایگاه خودش را در سبد خانوار به دست نیاورده که در این زمینه فرهنگ‌سازی بسیار ضروری است. گرچه بودجه فرهنگی بسیار کم است اما از همین اعتبارات موجود باید به بهترین شکل در زمینه گسترش فضاهای فرهنگی و هنری استفاده شود. اصحاب فرهنگ و هنر سیستان و بلوچستان نیازمند توجه ویژه وزارت ارشاد هستند.

موهبتی همچنین بیان کرد: عقب‌ماندگی سیستان و بلوچستان را با آگاهی و توانایی که می‌توان ایجاد کرد باید جبران کنیم.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس نیز در این مراسم گفت: از آنجایی‌که زبان بلوچی در معرض تهدیدات است باید اقدامات موثری از سوی وزارت ارشاد در این زمینه انجام شود.

محمدنعیم امینی فرد افزود: سیستان و بلوچستان شخصیت‌های فرهنگی و هنری ارزشمندی دارد که نیاز به حمایت دارند.

وی بر حمایت وزارت ارشاد از ایرانشهر و پهره به‌عنوان مهد تمدن کشور تاکید کرد.

عضو مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان بیان کرد: هنر مدرن در بلوچستان به همت جوانان نقش و نما پیدا کرده است.

امینی فرد افزود: موسیقی بلوچی نقش مهمی در تاریخ شفاهی دارد و نیازمند حمایت جدی است.

وی با بیان اینکه فقدان و کمبود فضاهای فرهنگی در ایرانشهر به شدت احساس می شود گفت: از آنجایی که بخش خصوصی به دلایلی نمی تواند در حوزه فرهنگ و هنر در این شهرستان سرمایه گذاری کند ضروری است حمایت های دولتی در این حوزه پررنگ شود.

امام جمعه ایرانشهر در نشست شورای اداری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بهترین سرمایه برای حکومت اعتماد مردم است که باید به این مساله توجه ویژه داشت.

حجت الاسلام سید شجاع الدین ابطحی افزود: مردم ایرانشهر مظهر بردباری و مقاومت هستند. مسئولان توجه ویژه ای به برطرف کردن مشکلات مردم داشته باشند. مسئول ساکن و یا رونده نمی خواهیم بلکه مسئول دونده نیاز داریم.

وی ادامه داد: مسئولان اظهار می‌کنند منطقه سرشار از معادن است اما چرا فعال نمی‌شود. ایرانشهر ظرفیت های ویژه ای دارد که نیاز است دولت در این منطقه سرمایه گذاری کند.

وی بیان کرد: ایرانشهر شهر سوزن‌دوزی و مرکز فرهنگ بلوچستان است. می‌طلبد به توسعه فرهنگی این شهرستان توجه ویژه‌ای شود و مسئولان با نگاه متفاوت به آن نگاه کنند.

سیستان و بلوچستان ایرانشهر احمد علی موهبتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر