کد خبر: 700182 A

سیدعباس صالحی:

وزیر ارشاد گفت: همه باید تلاش کنیم تا سهم فرهنگ در سبد خانوار افزایش یابد.

به گزارش ایلنا، سید عباس صالحی امروز پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان اظهار داشت: سرانه مصرف خانوار در حوزه فرهنگ، تفریحی و اوقات فراغت در کشور زیر سه درصد است. همه باید تلاش کنیم تا سهم فرهنگ در سبد خانوار افزایش یابد.

وزیر ارشاد تصریح کرد: باید به طرفی برویم که ایران تنها تهران نیست و این مساله مورد توجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. با وجودی که بودجه فرهنگی کم است اما فضای حوزه های فرهنگی استانها را افزایش می‌دهیم. در بودجه فرهنگ و ارشاد اسلامی برای همه معاونت‌ها و سازمان‌های تابعه بودجه استانی تنظیم شده است. گسترش فضاهای فرهنگی و هنری باید مورد توجه مدیریت شهری باشد.

وی اظهارداشت: باید توجه داشت که مکان‌های فرهنگی و هنری در شهرها دریچه‌های تنفسی روح هستند و مدیران شهری به این مهم توجه خاصی داشته باشند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه اتمام پروژه‌های نیمه تمام در اولویت وزارت فرهنگ و ارشاد است، گفت: از کلنگ‌زنی‌هایی که به جایی نمی رسند باید خودداری کرد.

صالحی بر آمادگی وزارت ارشاد برای تکمیل مراکز فرهنگی و هنری سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: این وزارتخانه همچنین آماده برگزاری جشنواره تئاتر مرزی در جنوب این استان است.

سید عباس صالحی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر