کد خبر: 699635 A

معاون دادگستری یزد خبر داد:

معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد با اشاره به تاثیر مستقیم آستانه تحمل مردم بر ضرب و جرح گفت: متاسفانه استان یزد رتبه نخست در زمینه ضرب و جرح عمدی در بین 10 شهر استان را دارد.

به گزارش ایلنا، محمدحسین رحیمی‌زاده صبح امروز در همایش خشم با تاکید بر لزوم تغییر نگرش در جهت کاهش آسیب‌ های اجتماعی اظهار داشت: زمینه وجود اینگونه جرائم به ویژه در بین افراد متاهل زیاد است که برنامه‌ریزی ویژه از راهکارهای مهم مقابله با وقوع این جرم است.

وی با بیان اینکه متأسفانه معضل ضرب و جرح عمدی در استان یزد روبه افزایش است، ادامه داد: متاسفانه شهر یزد در بین 10 شهرستان استان دارای رتبه نخست در این زمینه است و بیشترین مجرمین را دارد.

معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد با بیان اینکه شهرستان میبد رتبه دوم و مهریز رتبه سوم ورودی پرونده‌ های ضرب و جرح را به خود اختصاص دادند اضافه کرد: .

وی با بیان اینکه بر خلاف تصورات که نزاع و درگیری در بین نوجوانان و جوانان بیشتر است عنوان کرد: متاسفانه در یزد درگیری و ضرب و جرح بیشتر بین افراد متاهل و دارای سنین بالاتر رخ داده که این موضوع در تحقیقات نیز ثبت شده است.

معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد از دیگر آسیب های اجتماعی در استان را پدیده طلاق دانست و عنوان کرد: متاسفانه بخش عمده ای از آمار طلاق زوجین در پنج سال اول زندگی رخ می دهد که این موضوع تأثیر مستقیم در گرایش به نزاع و ضرب و جرح دارد.

وی از دیگر عوامل موثر بر افزایش ضرب و جرح در استان را سطح تحصیلات افراد برشمرد و اظهار داشت: با استناد به تحقیقات صورت گرفته در این زمینه، هر اندازه که سطح سواد افراد کمتر باشد نزاع بیشتری دارند که باید برای مقابله با این مهم مشارکت جدی مراکز آموزشی را ایجاد کرد.

رحیمی‌زاده با اشاره به تغییر نگرش برای کاهش جرایم افزود: پیشگیری از وقوع جرم در قانونگذاری باید مورد توجه قرار گیرد و قانون گذار به این مهم در آموزش ها نیز توجه کند تا مسئولان آموزشی و فرهنگی هم به این مهم نگاه متفاوت داشته باشند.

یزد دادگستری ضرب و جرح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر