کد خبر: 699311 A

رئیس بیمارستان علوم پزشکی قزوین خبرداد:

رئیس بیمارستان علوم پزشکی قزوین گفت: مرحله نخست بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی قزوین در شهرک کوثر، تا 3 سال آینده تکمیل می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، منوچهر مهرام گفت: مرحله نخست بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی قزوین در شهرک کوثر، تا 3 سال آینده تکمیل می‌شود. این مرحله شامل اجرای فنداسیون است که بیش از ۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای آن پیش‌بینی شده و برای مرحله تکمیلی بیمارستان هم ۲ سال زمان پیش‌بینی شده است.

وی گفت: میزان استاندارد تخت بیمارستانی 2 و ۶ دهم به ازای هر هزار نفر است که با افتتاح بیمارستان ۷۰۰ تختوخوابی، سرانه تخت بیمارستانی در استان از یک و سه دهم تخت به 2 تخت برای هر هزار نفر جمعیت خواهد رسید.

مهرام در ادامه گفت: با ساخت بیمارستان هزار تختخوابی بخش خصوصی در قزوین و بیمارستان ۱۲۰ تختخوابی نیمه‌تمام الوند، مشکلات کمبود تخت‌های بیمارستانی در آینده‌ای نزدیک برطرف می‌شود.

علی فرخ‌زاد معاون عمرانی استاندار قزوین هم در مراسم تحویل طرح به پیمانکار گفت: بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی قزوین در زمینی به مساحت بیش از ۸ هکتار در منطقه‌ای باقابلیت دسترسی آسان ساخته خواهد شد.

وی هزینه ساخت این بیمارستان را ۲۰۰ میلیارد تومان بیان کرد و افزود: برای تجهیز آن هم ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر هزینه خواهد شد.

فرخ‌زاد در پایان گفت: بخشی از هزینه‌ها از طریق تسهیلات خارجی کم‌بهره و بخشی هم از منابع داخلی و وزارت بهداشت تامین خواهد شد.

۱۶ بیمارستان خصوصی، دولتی و خیریه با هزار و ۸۸۰ تختخواب به مردم خدمات درمانی ارائه می‌کنند.

بیمارستان افتتاح تکمیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر