کد خبر: 699191 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

نماینده سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها گفت: دولت برای مشکل سوخت این استان چاره ای بیندیشد.

عزیز سارانی در گفت‌و گو با خبرنگار ایلنا درباره مشکلات گاز‌رسانی به استان سیستان بلوچستان گفت: چهار سال است موضوع گاز رسانی به این استان مطرح شده و قرار شد ابتدا از ایرانشهر، زاهدان و بعد به زابل برسد اما هنوز خبری نیست.

وی افزود: در آخرین سفر رئیس‌جمهور به استان قرار شد تا پایان مهرماه امسال شعله گاز به زابل برسد که متاسفانه نه شعله گاز در سیستان روشن و نه شهرستان زابل گازکشی شد .

نماینده سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان‌ها در ادامه به وعده‌های عملی نشده دولت در بخش گازرسانی اشاره کرد و افزود: دولت هم اکنون به دلیل تحریم‌های موجود برای خط لوله‌کشی گاز به شهرستان‌های این استان به مشکل برخورده است اما در قبال این مشکلات راه‌کارهایی نیز وجود دارد .به نظرم برای حل شدن این مشکل  می‌توان  با مشارکت بخش‌های خصوصی و سرمایه‌داران داخلی و خارجی  استفاده کرد  تا مشکل حل شود.

سارانی اضافه کرد: تاکنون فقط چند محله از شهرستان زاهدان لوله کشی گاز شده و متاسفانه مردم از لحاظ انواع سوخت دچار کمبود و مشکل هستند  این در حالی است که استان‌های همجوار مانند هرمزگان و کرمان از این نعمت برخوردارند.

وی گفت: سهمیه سوخت مصرف ماهانه در این استان 300 لیتر  است که به دویست لیتر نیز کاهش یافت که این هم   مشکل  مضاعفی است  آن هم با توجه به مسافت‌های طولانی ،جاده‌های خاکی و گرمای طاقت‌فرسای  استان  که از شمال تا جنوب آن حدودا 1000 کیلومتر است و اغلب رانندگان نیز مجبورند از کولر ماشین خود استفاده کنند. .

سارانی در پایان افزود: مسئولان استانی و دولتی باید در زمینه کمبود نفت، گاز و بنزین استان سیستان و بلوچستان چاره‌ای بیندیشند چرا که مردم واقعا در شرایط سختی به سر می‌برند و برای پر کردن سیلندرهای گاز خانگی و نفت ساعت‌ها در صف می‌مانند و انتظار می‌کشند.

سیستان و بلوچستان گاز مشکلات سهمیه سوخت شورای عالی استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر