کد خبر: 698922 A

جهاندیده خبر داد:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: طی 8 ماهه گذشته، 398 تبعه خارجی غیرمجاز در استان شناسایی شده‌اند.

به گزارش ایلنا مهرداد جهاندیده افزود: این مدت 5 هزار و 921 مورد بازرسی درباره اشتغال اتباع بیگانه در واحدهای صنفی و کارگاهی سیستان و بلوچستان انجام شده است.

وی گفت: طی این بازرسی‌ها 398 تبعه خارجی غیرمجاز شناسایی و 1 میلیارد و 424 میلیون و 105 هزار و 253 ریال جریمه به کارفرمایان متخلف ابلاغ شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: این مدت 141 نیروی کار ایرانی نیز توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کارفرمایان جایگزین اتباع خارجی غیر مجاز شده اند.

جهاندیده با بیان اینکه صدور پروانه کار فقط در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به تبع آن ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان‌ها است، تاکید کرد: بر اساس ماده 120 قانون کار اتباع بیگانه نمی‌توانند در ایران مشغول به‌کار شوند مگر اینکه دارای روادید ورود و حق کار مشخص باشند و پروانه کار دریافت کنند.

وی افزود: براساس قانون، داشتن گذرنامه و مدارک اقامتی دلیل موجهی برای به‌کارگیری اتباع خارجی نیست. توصیه این مجموعه به کارفرمایان و افرادی که می‌خواهند از خدمات اتباع خارجی استفاده کنند این است که قبل از به‌کارگیری آنان حتما از داشتن پروانه و مجوز فعالیت شان مطمئن شوند.

سیستان و بلوچستان قانون کار کار و رفاه اجتماعی نیروی کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر