کد خبر: 698918 A

آقایی خبر داد:

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: طی هشت‌ماهه سال‌جاری، تخلیه و بارگیری انواع کالای نفتی و غیر نفتی بندر چابهار 51 درصد و تخلیه و بارگیری کانتینر 73 درصد رشد داشته است.

به گزارش ایلنا، بهروز آقایی اظهار داشت: تخلیه و بارگیری کالاهای غیر نفتی 40 درصد رشد و کالاهای نفتی 1/60 درصد رشد را نسبت به بازه زمانی یاد شده نشان می دهد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به افزایش 22.2 درصدی پهلوگیری شناورهای ورودی بالای هزار تن و افزایش 22.5 درصدی شناورهای خروجی بالای 1000 تن؛ میزان رشد تخلیه و بارگیری کانتینر (TEU) طی مدت مذکور را نسبت به زمان مشابه 73 درصد اعلام کرد.

آقایی در پایان خاطرنشان کرد: رشد عملیاتی بندر چابهار نشان از هدف گذاری اصولی سازمان بنادر و دریانوردی در توسعه عمرانی و تجهیزاتی، اعمال تخفیفات و تسهیلات ویژه و پیگیری توافقنامه موسوم به «توافقنامه چابهار» و همچنین توانمند ساختن بندر شهید بهشتی در تخلیه و بارگیری و انتقال کالاهای ترانزیتی در این بندر استراتژیک بوده که امروزه پهلوگیری کشتی‌های با آبخور بالا و بهره مندی از پیشرفته ترین تجهیزات استراتژیک موجبات کاهش قیمت تمام شده و کاهش زمان انتقال کالا به بازارهای هدف شده است.

استان سیستان و بلوچستان سازمان بنادر و دریانوردی چابهار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر