کد خبر: 698861 A

شهردار فردیس گفت: رویکرد جدید مدیریت شهری فردیس، پیاده محوری و دوچرخه محوری در پروژه های عمرانی شهر است.

به گزارش ایلنا، منوچهر غفاری در حاشیه بازدید از روند اجرایی پروژههای عمرانی شهر فردیس به پروژه بلوار مپنا اشاره کرد و افزود: طول و عرض این بلوار به ترتیب ۲.۵ کیلومتر و ۵۰ متر است و بار ترافیکی بسیاری به دوش می کشد.

شهردار فردیس با بیان اینکه بلوار مپنا علاوه بر استفاده محلی از لحاظ صنعتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: استفاده صنعتی از این بلوار بر لزوم تسریع در عملیات اجرایی آن تاکید دارد.

وی با بیان اینکه ضلع شمالی بلوار مپنا در بهمن ماه سال جاری به بهره برداری می رسد، تصریح کرد: مدیریت شهری فردیس برای کاهش بار ترافیکی بلوار مپنا نسبت به احداث یک پکیج عمرانی اقدام کرده است.

شهردار فردیس عنوان کرد: برای آغاز عملیات اجرایی و احداث این بلوار، در سال گذشته ۲ میلیارد تومان از سوی مدیریت شهری فردیس تخصیص یافته است.

حضور شهروندان در فضاهای عمومی محلات، مستلزم وجود فضای مناسب حرکت به خصوص پیاده راه ها و معابر اختصاصی تردد دوچرخه و همچنین معابر با اولویت پیاده و دوچرخه است.

وی افزود: ۲.۵ میلیارد تومان اعتبار نیز در سال جاری برای ادامه عملیات عمرانی و تکمیل پروژه بلوار مپنا پیش بینی شده است.

شهردار فردیس با اشاره به اینکه رویکرد پیاده محوری و دوچرخه محوری در پروژه های عمرانی فردیس مورد توجه قرار گرفته است، اضافه کرد: با توجه به اینکه ورزش و پیاده روی در هوای آزاد یکی نیاز های شهروندی به شمار می رود، مدیریت شهری فردیس نسبت به این مهم اقدام کرده است.

وی با بیان اینکه شهرهای جدید به سمت پیاده محوری و دوچرخه محوری پیش می روند، عنوان کرد: عابر پیاده به عنوان مهم ترین شرکت کننده در تردد، بیشترین سهم را در آن دارد و همچنین پیاده روی، دوچرخه سواری و حضور شهروندان در فضاهای عمومی، به شهر و محلات شهری تحرک، پویایی و سر زندگی خواهد بخشید.

غفاری ادامه داد: حضور شهروندان در فضاهای عمومی محلات، مستلزم وجود فضای مناسب حرکت به خصوص پیاده راه ها و معابر اختصاصی تردد دوچرخه و همچنین معابر با اولویت پیاده و دوچرخه است که همراه با دسترسی مناسب، امنیت، آسایش و جذابیت محیطی باشد که جهت تحقق این هدف می توان با طراحی مطلوب معابر و فضاهای پیاده و دوچرخه محور در پروژه ها اقدام کرد.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری فردیس در نظر دارد پکیجی از پروژه های عمرانی را در محدوده بلوار مپنا احداث کند، خاطرنشان کرد: پیاده رو سازی و احداث حدود ۵۰ هزار متر مربع باند فضای سبز در حاشیه این بلوار از جمله اقدامات شهرداری فردیس خواهد بود.

غفاری از بهره برداری از باند شمالی بلوار مپنا در دهه فجر خبر داد و افزود: پس از بهره برداری از این باند، بار ترافیکی به تدریج به باند شمالی منتقل می شود و مدیریت شهری اقدامات لازم را برای آغاز عملیات عمرانی باند جنوبی بلوار مپنا انجام می دهد.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری فردیس در نظر دارد مجموعه پروژه های عمرانی بلوار مپنا را تا ابتدای سال آینده به بهره برداری برساند، عنوان کرد: حدود ۳ میلیارد تومان برای احداث باند فضای سبز این بلوار در نظر گرفته شده که تحقق این امر در افزایش رضایتمندی شهروندان تاثیر دارد.

شهردار فردیس در بخش دیگری با اشاره به بازدید از پارک شهرک وحدت، اظهار کرد: این منطقه از لحاظ سرانه فضای سبز فقیر است به همین منظور مدیریت شهری فردیس نسبت به احداث یک پارک برای استفاده اهالی این شهرک اقدام کرده است.

وی با بیان اینکه برای پارک شهرک وحدت اعتباری ۳۰۰ میلیون تومانی اختصاص داده شده است، خاطرنشان کرد: مدیریت شهری فردیس در نظر دارد این پارک را در بهمن ماه سال جاری به بهره برداری برساند.

به گفته وی پارک شهرک وحدت حدودا ۳ هزار متر است و دارای ست ورزشی، سرویس بهداشتی، آب نما، فضای سبز، فضایی برای بازی کودکان و غیره خواهد بود.

شهردار فردیس در خصوص عملیات بهسازی زیر پل شهید کلانتری فردیس، اظهار کرد: برای بهسازی زیر این پل حدود ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه مدیریت شهری فردیس در نظر دارد زیر پل شهید کلانتری را به فضای مفرحی برای شهروندان تبدیل کند، افزود: این پروژه در دهه فجر سال جاری به بهره برداری می رسد.

شهردار فردیس با بیان اینکه در نظر داریم فضای زیرپل شهید کلانتری را به فضایی قابل استفاده برای بازی کودکان و ورزش تبدیل کنیم، تصریح کرد: زیر این پل به فضای سبز تبدیل می شود.

 

شهردار فردیس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر