کد خبر: 697815 A

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد خبر داد:

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد از بهسازی بیش از 100 هزار مترمربع از پیاده‌روهای سطح شهر طی 9 ماهه سال 97 خبر داد.

به گزارش ایلنا از مشهد، محمدرضا حسین‌نژاد با بیان این مطلب، اظهار کرد: مساحت بهسازی پیاده‌روهای اجرا شده در سال 97؛ برابر 10 هزار و 700 مترمربع است. همچنین مساحت بهسازی پیاده‌روهای در حال اجرا نیز برابر 92 هزار و 760 مترمربع است که در مجموع رقمی معادل 103هزار و 460 مترمربع را شامل می‌شود.

وی با تاکید بر اهمیت پرداختن به مسئله حرکت سهل و ایمن افراد پیاده در شهر و لزوم توسعه آن در بستر فضای شهری، بیان کرد: این موضوع امری است که ضمن تزریق رونق و سرزندگی شهر ظرفیت‌های توسعه پایدار را بیشتر محقق می‌کند.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد با اشاره به مناسب‌سازی بستر پیاده‌روها به منظور حضور معلولان افزود: این موضوع امری مهم و قابل اعتنا است از این رو آماده‌سازی این بستر به عنوان تکلیفی برای مدیریت کل دفتر مطالعات طرح‌های شهری و فنی تعیین شده است.

حسین‌نژاد اظهار کرد: در این راستا لاین بساوایی اجرا شده در سال 97 معادل 2100 متر و لاین بساوایی در حال اجرا برابر با 15 هزار و 349 متر است.

وی با اشاره به کاهش اختصاص بودجه به این حوزه گفت: این امر سبب شده اهداف این مجموعه تاکنون به طور کامل محقق نگردد. اما زمان اختصاص بودجه نسبت به سال گذشته سبب شد که پروژه‌های بیشتری در سال جاری محقق شود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد در خصوص محدوده پیاده‌روهایی که در سال 97 بهسازی شدند، بیان کرد: محور بولوار خیام جنوبی از بولوار ملک‌آباد تا تقاطع ارشاد (ضلع شرقی)، محور خیابان توحید از میدان شهدا تا میدان توحید؛ محور بولوار سیدرضی از بولوار فرهنگ تا بولوار وکیل‌آباد (ضلع غربی)، محور بولوار دانش‌آموز از وکیل‌آباد تا بولوار فرهنگ (ضلع غربی) در این زمینه قابل ذکر است.

حسین‌نژاد افزود: همچنین پیاده‌روهای محور خیابان هاشمی‌نژاد از میدان شهدا تا خیابان آیت ا... کاشانی (ضلع شرقی)، فاز2 شهرک مهرگان، محور خیابان علیمردانی از بولوار طبرسی جنوبی تا بولوار ابوریحان، محور بولوار شهید آوینی از شهید آوینی 1 تا 47 (ضلع شرقی)، بازار شلوغه در محور بولوار شهید شفیعی، محور بولوار چمن از بولوار شهید صدوقی تا بولوار مصلی و محور بولوار فدائیان اسلام از ضلع جنوب میدان بسیج تا تقاطع کوشش (چهارراه نخریسی) نیز بهسازی شدند.

وی خاطرنشان کرد: محور خیابان امام رضا(ع)70، محور بولوار امام خمینی(ره) از میدان امام خمینی تا میدان انقلاب (ضلع غربی) و دور میدان عدل خمینی، محور خیابان بهار از چهارراه لشکر تا میدان بسیج (ضلع جنوب)، محور بولوار هفت تیر از بولوار فکوری (میدان هشتم شهریور) تا بولوار پیروزی- ضلع غربی و محور بولوار وکیل آباد از سامانیه تا هفت تیر نیز در لیست بهسازی معابر پیاده برای سال 97 گرفتند.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد ادامه داد: محور بولوار وکیل‌آباد از هفت تیر تا حافظ، محور بولوار امامیه از میدان امام علی تا چهارراه مخابرات (ضلع شرقی) و محور خیابان بوستان از بوستان 18 تا جاهد (ضلع شرقی) نیز از دیگر محورهایی است که کار پیاده‌روسازی در این معابر طی امسال به انجام رسیده است.

مشهد بهسازی شهرداری مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر