کد خبر: 697764 A

معاون معماری و شهرسازی شهرداری کرج:

معاون معماری و شهرسازی شهرداری کرج از تلاش برای آغاز طرح احیای بافت مسکونی تپه اسلام آباد تا پایان سال خبر داد و گفت: 520 واحد مسکونی مشتمل بر 5 بلوک، احداث می شود.

به گزارش ایلنا، احدالله احمدی پرگو در جمع خبرنگاران گفت: ساماندهی تپه اسلام‌آباد در قالب طرح ساخت 520 واحد مسکونی پایه‌ریزی شده که مشتمل بر احداث 5 بلوک است.

وی افزود: به دنبال این هستیم تا پروانه ساخت یکی از این بلوک‌ها را تا پایان سال دریافت کنیم تا کار احیای بافت مسکونی این تپه آغاز شود.

وی توضیح داد: باتوجه به اینکه محدوده این تپه جزء طرح بازآفرینی شهری قرار گرفته، از انجام هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز جدید در این منطقه جلوگیری می‌شود.

وی ابراز کرد: در تحقق اهداف طرح بازآفرینی شهری، مهم‌ترین اقدام جلوگیری از ایجاد بافت‌های فرسوده جدید در نقاط هدف است چون اگر نتوانیم جلوی ساخت و سازهای غیرمجاز در بافت‌های فرسوده شهر را بگیریم، عملا اجرای این طرح بی نتیجه خواهد بود.

این مسئول ادامه داد: طرح ساماندهی تپه اسلام آباد به تصویب شورای عالی شهرسازی رسیده و برای اجرای آن سایر ادارات و دستگاه‌ها نیز وارد میدان شده و با شهرداری تعامل خوبی دارند.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری کرج اضافه کرد: در تلاش هستیم با واگذاری سند مالکیت به صاحبان واحدهای مسکونی در منطقه اسلام آباد، مشارکت ساکنین این منطقه را برای اجرای اصولی طرح بهسازی واحدهای مسکونی جلب کنیم.

پرگو افزود: برای ساماندهی فضاهای عمومی اطراف این منطقه نیز طرح ویژه ای داریم و برای پیاده سازی  آن یک میلیاد و 100 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

این مسئول خاطر نشان کرد: رسیدگی به وضعیت تپه اسلام آباد از جمله عرصه 70 هکتاری فضای عمومی آن یک پروژه اقتصادی است و برای پیشبرد آن به مشارکت بخش خصوصی هم در بخش مطالعات و هم در حوزه اجرا نیازمندیم.

 

شهرداری کرج بافت فرسوده شهر کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر