کد خبر: 697707 A

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی یزد:

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی یزد با اشاره به برگزاری نخستین استارت آپ صنعتی استان گفت: رویکرد استارت آپ ها توجه به فناوری ها در صنعت و صادرات است.

ذبیح‌الله زارع در گفت‌و گو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: نخستین استارت آپ صنعتی استان در حوزه نساجی  هفته پایانی آذرماه جاری برگزار خواهد شد که بر اساس مزیت‌های موجود این حوزه، نخستین استارت آپ در این زمینه قطعا قوی و پررنگ خواهد بود.

وی با بیان اینکه رویکرد سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی حمایت از استارت آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان است ادامه داد: استارت آپ‌ها بر پایه فناوری کسب و کارهایی را ایجاد می‌کنند که از رشد خوبی برخوردار است و خوشبختانه در چندسال اخیر در کشور مورد توجه قرار گرفته است.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی یزد با بیان اینکه صنعت نساجی در استان یزد از سابقه بالایی برخوردار بوده و تعداد زیادی واحد صنعتی فعال در استان مشغول هستند اظهار داشت: مزیت‌های سرمایه‌گذاری صنعت نساجی، تعداد بالای واحدهای فعال استان و نیز اشتغال قابل‌توجهی که این صنعت ایجاد کرده همچنین پاک بودن این صنعت موجب شد تا به عنوان اولین طرح مطرح شود.

وی با تاکید بر لزوم تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت در استان و بهره‌مندی از نظرات ارزشمند علمی عنوان کرد: این استارت آپ با همکاری دانشگاه یزد و سایر نهادهای آموزشی که دارای رشته نساجی فعال هستند برگزار خواهد شد که در خصوص توسعه برند، شبکه بازار و صادرات، طراحی پارچه و پوشاک، توسعه فناوری‌ها و کاربری‌ های جدید اقدام می شود.

زارع با بیان اینکه رویداد استارت آپی صنعت نساجی با عنوان ایده شو در چندگام برگزار می‌شود گفت: روز گذشته گام آموزشی نخست در در دانشگاه یزد برگزار شد و گام آموزشی دوم این رویداد استارت آپ صنعت نساجی 24 آذر و گام آموزشی سوم در روز 28 آذر ماه جاری برگزار می شود.

وی برگزاری رویداد ایده شو را به عنوان آخرین گام برشمرد و اظهار داشت: ایده‌های برتر با جذب سرمایه گذار می توانند در توسعه کسب و کار و ایجاد اشتغال و کارآفرینی موثر باشند.

 

یزد استارت آپ صنعت نساجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر