کد خبر: 697605 A

استاندار اردبیل خبرداد:

استاندار اردبیل گفت: تمام شهرستان‌های شمالی استان در اجرای طرح راه آهن اردبیل - پارس‌آباد تحت پوشش قرار گرفته و در مسیر راه آهن قرار می‌گیرند.

به‌گزارش خبرنگار ایلنا، اکبر بهنامجو در سفر به بیله سوار مغان گفت: مطالعات اولیه راه آهن اردبیل - پارس‌آباد با توجه به تبدیل آن از ملی به استانی تسریع شده و تا هفت - هشت ماه آینده تکمیل می‌شود.

بهنامجو با بیان اینکه برای اجرای این طرح 30 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است، ادامه داد: نقطه اتصال راه‌آهن اردبیل- پارس‌آباد به خط‌ آهن سراسری جمهوری آذربایجان هنوز مشخص نشده و در این زمینه کوتاه‌ترین و مناسب ترین نقطه انتخاب خواهد شد.

وی به روند خوب طرح راه آهن اردبیل - میانه اشاره کرد و افزود: با تزریق اعتبار مناسب عملیات اجرایی این طرح سرعت گرفته و در موعد مقرر به پایان خواهد رسید.

استاندار اردبیل همچنین به کمبود جاده‌های بزرگراهی در استان اشاره کرد و گفت: با وجود کاهش سالانه 10 درصد اعتبارات، سال آینده دست کم باید 35 کیلومتر بزرگراه در استان احداث شده و این میزان در سال‌های آتی به 70 کیلومتر برسد.

بهنامجو با اشاره به وجود گمرک و پایانه در بیله‌سوار مغان عنوان کرد: این زیرساخت‌ها نیازمند وجود راه‌های ارتباطی مناسب در شهرستان برای بهره‌برداری در مسیر توسعه است.

وی همچنین به موضوع منطقه آزادتجاری، صنعتی اشاره کرد و گفت: انتظار می‌رود مشکل ایجاد شده در زمینه تصویب نهایی مناطق آزاد از جمله اردبیل با همکاری مجلس و شورای نگهبان تا پایان سال رفع شود.

استاندار اردبیل اضافه کرد: با توجه به وجود زیر ساخت‌های مناسب تجاری در بیله‌سوار و مراودات مناسب اقتصادی با جمهوری آذربایجان این شهرستان یکی از مناطق با اهمیت در زمینه فعال‌سازی منطقه آزاد خواهد بود.

وی هچنین به ظرفیت‌های استان در زمینه گردشگری اشاره کرد و گفت: این ظرفیت‌ها بویژه برای جذب گردشگران خارجی باید به صورت مناسب شناسانده شده و سرمایه‌گذاری مناسبی نیز در این زمینه صورت گیرد.

بهنامجو با اشاره به قابلیت‌های کشاورزی استان اردبیل بویژه در مناطق شمالی گفت: کشاورزی زمانی توسعه خواهد یافت که با صنعت آمیخته شده و صنایع زنجیره‌ای فعال شود.

وی گفت: می‌بایست با ایجاد صنایع تبدیلی زمینه تولید محصولات صادرات محور در استان فراهم شود.

استاندار اردبیل در جریان سفر به بیله‌سوار مغان با امام جمعه این شهرستان دیدار و از طرح‌های اقتصادی و عمرانی از جمله پایانه مرزی، گمرک بیله‌سوار و ساختمان هتل کوثر بازدید کرد.

گردشگری اعتبار زیرساخت منطقه آزاد عملیات اجرایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر