کد خبر: 697275 A

سرهنگ بالش‌زر خبر داد:

رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد از دستگیری یک نامزد کلاهبردار در یاسوج خبرداد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ سعید بالش‌زر گفت: مردی کلاهبردار که به‌عنوان خواستگار از چندین زن در شهر یاسوج آنان را اغفال کرده بود، دستگیر و روانه زندان شد.

 رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: با ارجاع چندین شکوائیه و مراجعه حضوری خانم های جوانی علیه فردی که از راه خواستگاری دروغین و جلب اعتماد، از آنها کلاهبرداری کرده بود، موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی با تشریح اقدامات صورت گرفته برای شناسایی و دستگیری این نامزد کلاهبردار اظهارداشت: در بررسی‌‌های به‌عمل آمده مشخص شد فرد جوانی که ادعا می‌کرد مهندس شرکت نفت و دارای چندین مزرعه پرورش ماهی است از سوژه‌های خود کلاهبرداری و پس از برقرای ارتباط تلفنی و آمد و رفت با خانواده‌ها و جلب اعتماد آنها، از موقعیت پیش‌آمده سوء‌استفاده و با اخذ طلا و جواهرات و پول نقد از آنها، در فرصتی مناسب متواری و دیگر جوابگوی تلفن خود نبود که این موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

بالشزر گفت: دنبال اظهارات مالباختگان و ترسیم چهره فرضی متهم، اقدامات فنی و کارشناسی توسط ماموران انجام گرفت که در ادامه مشخص شد متهم مورد نظر دارای سوء‌شهرت و سوابق متعدد کیفری کلاهبرداری در کارنامه خود دارد.

این مقام انتظامی در استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: پس از تحقیقات لازم و پیگیری‌های مستمر و شناسایی محل تردد، با هماهنگی و اخذ دستور مقام قضایی، ماموران در اقدامی غافلگیرانه و سریع متهم را دستگیر و به پلیس آگاهی استان انتقال دادند.

رئیس پلیس آگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: متهم در بازجویی‌های فنی پلیس به صراحت به بزه انتسابی یعنی خواستگاری دروغین و کلاهبردای از ۱۰ خانم در شهر یاسوج اعتراف کرد.

بالش‌زر در پایان با اشاره به اینکه متهم پس از تحویل به مرجع قضائی روانه زندان شد، خاطرنشان کرد: کلاهبرداران افراد زیرک، شیک‌پوش و چرب‌زبان هستند و تاکید موکد می‌شود شهروندان و به ویژه خانم ها باید مراقب باشند که بدون تحقیق و بررسی و شناخت کامل با هر کسی و به بهانه خواستگاری و ازدواج، ارتباط برقرار نکرده و به درخواست‌های غیرمعقول آنها توجه نکنند.

استان کهگیلویه و بویراحمد پلیس آگاهی سرهنگ سعید بالش‌زر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر