کد خبر: 696955 A

اسماعیل نجار:

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران، گفت: انجام مانور حین زلزله در راستای ارتقای سطح آمادگی و پیشگیری از حوادث و کیفیت امداد و نجات خصوصا در حوادث طبیعی همچون زلزله، حایز اهمیت است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اسماعیل نجار در حاشیه بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی که به میزبانی استان البرز، برگزار شد در جمع خبرنگاران، گفت: مردم در پیشگیری حرف اول را می زنند لذا با آموزش، می توان نسبت به ارتقا کیفیت امداد و نجات با اطمینان برنامه‌ریزی کرد.

معاون وزیر کشور با عنوان اینکه مانور انجام شده در استان البرز خوب و با  آمادگی بالا برگزار شده است، ادامه داد: تمام دستگاه‌ها همچون آموزش و پرورش، جمعیت هلال احمر و رسانه ها باید نسبت به آموزش لازم به مردم از تمام امکان و توان خود در مسیر کنترل خطرات و بلایای طبیعی، استفاده کنند.

نجار با تاکید بر اینکه قبل از حادثه باید آموزش مدیریت بحران اجرا شود، اظهار داشت: برای آموزش، زمان لازم است لذا باید فرصتی را برای ارتقاء سطح آمادگی، مهیا کرد و آنرا سال به سال با مهارت و کیفیت لازم، بکار برد.

نجار با اشاره به مانور اجرا شده در کرج، گفت: امروز بیستمین مانور زلزله در مدارس و تاب آوری در استان البرز، دبیرستان فاطمه پزشکی برگزار شد که با توجه به اجرای برنامه خوب و دقیق، این آمادگی دانش آموزی نشان از آموزش صحیح و لازم از طرف مسئولان برگزار کننده این برنامه است.

وی افزود: انجام مانور در راستای ارتقا سطح آمادگی و پیشگیری از حوادث کشور خصوصا حوادث طبیعی همچون زلزله، حائز اهمیت است.

وی ضمن یادآوری 19 مانور پیش از این، اذعان داشت: مانورهای گذشته در تهران برگزار می شد و امسال برای نخستین بار خارج از تهران به صورت نمادین در استان البرز برگزار شد که امیدواریم مورد توجه آحاد مردم قرار بگیرد.

 

اسماعیل نجار مانور زلزله مدارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر