کد خبر: 696006 A

بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در هفتم آذرماه؛

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی بیستیمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با عنوان مدرسه ایمن و جامعه تاب آور در استان البرز با حضور معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور، رئیس دانشکده پژوهشگاه بین المللی زلزله کشور، مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز و نمایندگان نهادهای مرتبط با مدیریت بحران برگزار شد.

به گزارش ایلنا، مهدی مهرور در جمع خبرنگاران، گفت: حضور نمایندگان دستگاه ها و نهادهای مرتبط با مدیریت بحران جلسه هماهنگی و برنامه ریزی مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدرسه منتخب برگزار شد.

وی افزود:حاضران با توجه به اهمیت موضوع در خصوص اجرای اثرگذار مانور سراسری زلزله در مدارس و انتقال آن به محیط های اطراف مدارس به بیان نظرات و پیشنهاداتی مفید پرداختند.

مهرور گفت: هماهنگی و برنامه ریزی بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس، وظایف هر نهاد برای اجرای مانور در مدارس استان مشخص و به نمایندگان دستگاه ها اعلام شد.

وی افزود: این مانور با هدف ارتقای  آمادگی و ترویج فرهنگ ایمنی در دانشآموزان انجام می‌شود.

مهرور گفت: در مانور امسال در کنار دانش آموزان، ساکنین محله های مجاور مدارس نیز در فرایند مانور مشارکت داده می‌شوند.

وی تصریح کرد: ادارات و نهادهای مرتبط تا قبل از برگزاری مانور، آمادگی کامل داشته و در اجرای هرچه بهتر آن تدابیر لازم را بیاندیشند.

مرتضی اکبرپور، معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور نیز با اشاره بر اهمیت مستند سازی در روند بیستمین مانور سراسری زلزله در استان تاکید کرد و گفت: از کلیه دستگاهها درخواست می شود که نسبت به این موضوع، اهتمام ویژه داشته باشند. 

اکبرپور افزود: ۱۹ مانور در  سال های گذشته در تهران برگزار شده است  و با توجه به عملکرد مطلوب شورای هماهنگی استان البرز، بیستمین مانور سراسری مدارس کشور برای اولین بار در روز هفتم آذرماه سال جاری در البرز برگزار می شود.

وی از دستگاهها درخواست کرد با توجه به حساسیت موضوع و اینکه برای اولین بار نمونه کشوری در استان البرز برگزار میشود از تمام توان و امکانات خود برای هرچه بهتر برگزار شدن مانور به کار گرفته شود.

اکبرپور همچنین از دستگاه‌ها خواسته می‌شود که نسبت به ایمن سازی مدارس، اماکن عمومی و دولتی و همه مساکن شهری و روستایی با توجه به مخاطرات طبیعی و بروز حوادث احتمالی اقدام نمایند و آموزشهای لازم در این خصوص برای همه شهروندان انجام شود.

وی افزود: با توجه به اینکه استان البرز استانی ویژه در کشور محسوب میشود و فرصت‌ها و تهدیدهای فراوانی دارد در این راستا توجه بیشتر برای آمادگی پیشگیری از مخاطرات طبیعی استان الزامی است. 

 

استان البرز مانور زلزله،
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر