کد خبر: 695963 A

با هدف اطلاع رسانی صورت می‌گیرد:

کارشناس مسئول پیشگیری از ایدز و هپاتیت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با هدف انجام تست سریع اچ. آی. وی، اتوبوس روبان قرمز در مشهد راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش ایلنا، علی حسین پور گفت: همزمان با هفته اطلاع رسانی HIV از هشتم تا ۱۴ آذر اتوبوس روبان قرمز با هدف انجام تست سریع اچ. آی. وی (ایدز) در شهر راه‌اندازی می‌شود.

حسین پور با بیان اینکه هفته اطلاع رسانی اچ آی وی با شعار" من هم آزمایش HIV می‌دهم" برگزار می‌شود، افزود:  در این هفته تلاش می‌شود مسئولان واحد بیماری‌ها و کارشناسان برنامه کنترل HIV شهرستان مشهد با تشکیل نشست‌های هماهنگ و تعامل با دستگاه‌های مرتبط همانند شهرداری، بهزیستی و هلال‌احمر تقسیم مسئولیت کنند.

وی گفت: راه‌اندازی ایستگاه اطلاع رسانی در مراکز خدمات جامع سلامت، اجرای برنامه‌های آموزشی و اطلاع رسانی برای پیشگیری از بیماری ایدز با همکاری گروه‌های دانشجویی جهادی و کانون دانشجویی هلال‌احمر در مناطق مختلف شهر مشهد از دیگر برنامه های این هفته است.

کارشناس مسئول پیشگیری از ایدز و هپاتیت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اجرای پویش "من هم آزمایش اچ آی وی می‌دهم " از ابتدای آذر خبر داد و گفت: این برنامه  برای کاهش انگ بیماری و انجام مراقبت و پیگیری در مناطق زیر پوشش دانشگاه به اجرا در آمده و بر این اساس همه شهروندان، پزشکان و  مسئولان می‌توانند  با شرکت در پویش، در صورت رضایت، تصاویر آزمایش خود را به اشتراک بگذارند.

مراقبت اطلاع رسانی اچ آی وی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر