کد خبر: 695792 A

در پی وقوع دوباره زلزله در کرمانشاه صورت گرفت؛

در پی وقوع زمین لرزه 6.4 ریشتری شب گذشته که کانون آن استان کرمانشاه بود، موجی از دلهره و وحشت مردم استان های غربی کشور را فرا گرفت.

به گزارش ایلنا، شدت زمین لرزه که مدت زمان آن نسبت به زلزله‌های یکسال گذشته نیز بیشتر بود، موجب رعب و هراس مردم شهرهای مختلف استان های غربی از جمله ایلام، لرستان و کردستان شد و شمار زیادی از مردم پس از وقوع زلزله شب گذشته سراسیمه به خیابان‌ها ریختند و مدت زمان زیادی را در خیابان سپری کردند.

پس لرزه‌های زلزله دیشب موجب شد تا شمار زیادی از مردم ایلام بویژه ساکنان آپارتمان‌ها شب گذشته را در اماکن امن، داخل خودروها و خیابان سپری کنند.

بنابر اعلام دستگاه‌های امدادی استان ایلام، این زلزله خوشبختانه تاکنون خسارت جانی و مالی در استان ایلام به دنبال نداشته است. ستاد بحران استان نیز شب گذشته تشکیل جلسه داد و بنابر تصمیم اعضا مراکز آموزشی و ادارات استان بجز دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان از ساعت 9 صبح امروز فعالیت خود را آغاز کردند.

زلزله

گزارشی مبنی بر خسارت جانی و مصدومیت در اثر این زمین لرزه در استان ایلام دریافت نشده است.

در پی وقوع این زلزله شش تیم امدادی جمعیت هلال احمر ایلام شامل 2 تیم آنست، 2 تیم آوار و 2 تیم اسکان در قالب 30 امدادگر به شهر سرپل ذهاب استان کرمانشاه اعزام شده است.

شدت زلزله 6.4 ریشتری شب گذشته با مرکزیت استان کرمانشاه در شهرهای غربی ایران و چند کشور همسایه نیز احساس شد.

زلزله 7.3 ریشتری 21 آبان سال 96 در منطقه سرپل ذهاب استان کرمانشاه موجب کشته و زخمی شدن صدها نفر شد و خسارت های مالی زیادی برجا گذاشت.

ایران زلزله زمین پس لرزه استان ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر