کد خبر: 694940 A

گزارش ایلنا از اختتامیه جشنواره فیلم رضوی دریزد:

برگزیدگان بخش اصلی و جنبی فیلم‌های داستانی و مستند سیزدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی معرفی شدند.

به گزارش ایلنا،اختتامیه سیزدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی با معرفی برگزیدگان بخش های مختلف به کار خود پایان داد.

بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، از بین ٣١٤ اثر ارسالی به بخش داستانی سیزدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه مستند و داستانی رضوی، ٤٥ اثر به بخش داوری راه یافتند که پس از داوری توسط آقایان محمدرضا اصلانی، مهدی نادری، احمد پهلوانیان، محمد حسین فرج و خانم طیبه فلکیان برترین ها معرفی شدند.

بر اساس نظر هیئت داوران جشنواره؛ تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و مبلغ ٨٠ میلیون ریال به فیلم "بازگشت" از استان گیلان به کارگردانی شهریار پورسیدجان اهدا شد. 

دیپلم افتخار و مبلغ ٦٠ میلیون ریال به فیلم "خوشحال و شاد و بیزارم" از استان تهران به کارگردانی ایمان برهانی تعلق گرفت.

همچنین در بخش داستانی، دیپلم افتخار و مبلغ ٤٠ میلیون ریال به فیلم "باربرها" از استان تهران به کارگردانی رضا حماسی  و دیپلم افتخار و تقدیر هیئت داوران از فیلم "مثل بچه آدم" از استان تهران به کارگردانی آرین وزیردفتری رسید.

 در بخش جنبی فیلم های داستانی، دیپلم افتخار و مبلغ ٣٠ میلیون ریال از طرف آقای موسوی مدیرعامل انجمن سینمای جوان ایران به فیلم برداری برای مجموعه کارهای امین راستجو از استان یزد تعلق گرفت.

دیپلم افتخار و مبلغ ١٠ میلیون ریال به فیلم "استخوان" از استان تهران به کارگردانی غلامرضا حیدری به خاطر رمزآفرینی در روایت ، همچنین دیپلم افتخار و مبلغ ١٠ میلیون ریال به طراحی صحنه فیلم"چتر خاکستری" از استان اصفهان به ملیکا غلامی، دیپلم افتخار و مبلغ ١٠ میلیون ریال به فیلم "لحظه آخر" از استان قم به کارگردانی جابر نوروزی بابت روایت عکاسانه در سینما و  دیپلم افتخار طراحی صحنه به فیلم "لباس سفید" از استان یزد به ابوالفضل سلیمی دربرزی اهدا شد.

در مراسم اختتامیه این رویداد هنری، مسئولان مختلف استان و هنرمندان حضور داشتند. تابش رئیس بنیاد سینمایی فارابی با تقدیر از سطح بالای فیلم ها تاکید کرد: هنرمندان عرصه سینما با زبان تصویر و دانش و تخصص، چهره متفاوت ایرانی اسلامی در طی ۴ دهه گذشته که روزها و سال های پرتلاطم و سختی را گذرانده ، به تصویر کشیدند.

این مراسم به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد و سایر نهادها برگزار شد.

 

 

 

جشنواره رضوی فرهنگ یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر