کد خبر: 692705 A

سرهنگ شرق، خبر داد:

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان از اجرای طرح ضربتی برخورد با خودروها و موتورسیکلت های آلاینده و دودزا در این استان از صبح امروز شنبه خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ غلامعلی شرق در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به فصل پاییز و آلودگی هوا که سبب وارونگی هوا می شود، این طرح به صورت ویژه در شهرستان های این استان اجرا شد.

وی اضافه کرد: خودروهای فاقد معاینه و دارای نقص فنی در اجرای این طرح اعمال قانون می‌شوند.

سرهنگ شرق افزود: طرح برخورد با خودروهای آلاینده و فاقد معاینه فنی در همه فصول سال اجرا می شود اما در 6 ماه دوم سال به دلیل آلودگی بیشتر در کلانشهر ها، این طرح ها با شدت بیشتری انجام می شود.

وی گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی البرز هر سال در فصول مختلف سال به علت پایداری وارونگی هوا اقدام به اجرای طرح تشدید برخورد با وسایل نقلیه آلاینده می کند.

این مقام انتظامی بیان کرد: چنانچه وسیله نقلیه دارای نقص فنی باشد و ادامه حرکت آن سبب آلودگی بیشتر شود، توقیف و به تعمیرگاه منتقل تا نسبت به رفع نقص اقدام کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز افزود: خودروهای تولید سال 94 به بالا نیازی به دریافت معاینه فنی ندارند اما از سال تولید پایین تر باید دارای معاینه فنی باشند.

وی گفت: چنانچه وسیله نقلیه‌ای حتی اعتبار معاینه فنی داشته باشد اما دچار نقص فنی باشد حتما باید نسبت به رفع آن اقدام کند و درصورت مشاهده پلیس اعمال قانون می شود.

سرهنگ شرق اظهار داشت: چنانچه خودرویی فاقد معاینه فنی باشد مبلغ 500 هزار ریال جریمه خواهد شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز بیان کرد: با توجه به وضعیت هوای استان البرز انتظار می رود شهروندان ضمن افزایش استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی نسبت به انجام معاینه فنی خودروهای خود و رفع نواقص فنی آنها اقدام کنند.

وی افزود: اکنون 11 مرکز معاینه فنی خودرو در استان البرز فعال است که از این تعداد یک مرکز در شهرستان ساوجبلاغ ، سه مرکز در نظرآباد و بقیه در کرج قرار دارند که مردم می توانند برای معاینه فنی خودروهای خود به این مراکز مراجعه کنند.

از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 17 هزار خودرو به دلیل نداشتن معاینه فنی اعمال قانون شدند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل 17 درصد افزایش یافته است.

 

سرهنگ شرق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر