کد خبر: 692688 A

همزمان با هفته فرهنگی هنری شهرستان پاکدشت و بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران ،آئین افتتاحیه سومین دوره نمایشگاه و فروشگاه کتاب استان تهران در پاکدشت برگزار شد.

به گزارش ایلنا،در این افتتاحیه  نیکنام مدیرکل نهاد کتابخانه‌های استان تهران به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: تقارن هفته کتاب با هفته فرهنگی شهرستان نوید بخش اتفاق‌های خوب در حوزه  کتاب و کتابخوانی است و این استقبال مردم و مسئولان جهت برگزاری این نوع نمایشگاه ما را به سر ذوق آورد که بخواهیم در طول سال شبیه این نوع نمایشگاه‌ها را بیشتر و بهتر برگزار کنیم.

وی در ادامه افزود: نهاد کتابخانه‌های عمومی در سال جاری برای خرید کتاب اعتباری بالغ بر200میلیون تومان هزینه داشته است و 50درصد کتابخانه‌های موجود در سطح استان تهران  تعمیر شده و بالغ بر 150میلیون تومان هزینه داشته است و تجهیز کتابخانه‌ها به لوازم و تجهیزات لازم بالغ بر 170میلیون تومان هزینه دربر داشته است .

نیکنام افزود : شعار هفته کتاب حال خوش خواندن است و امیدوارم حضور مستمر و در خور توجه مسئولان در کتابخانه‌ها و نمایشگاه اوضاع کتاب و کتابخوانی را بهتر از قبل کند و این نمایشگاه علاوه بر ارائه توانمندی حوزه فرهنگ به افزایش سرانه مطالعه نیز کمک می‌کند . 

در ادامه این مراسم تمهیدی فرماندار پاکدشت هم گفت : کتاب پنجره‌ای باز به افق بی‌کران دنیای علم و  ادب و معرفت و دانایی می‌باشد و مانوس بودن با کتاب یقینا در تعالی روح و اندیشه بشر تاثیر گذار است  و امروز که دنیای مجازی بر تمامی شئونات زندگی ما سیطره پیدا کرده است کتاب را وارد زندگی مان کنیم تا به وسیله کتاب رشد و تعالی لازم را در خود و جامعه پیدا کنیم .

تمهیدی در ادامه با اشاره به مصوبات اجتماعی شورای استان افزود: یکی از مصوبات اجتماعی شورای استان برگزاری هفته فرهنگی در شهرستان‌های استان تهران است هفته‌ای که در آن برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری با کمک منابع انسانی همچون هنرمندان، پیشکسوتان، اصحاب رسانه، ناشرین و کلیه دستگاه‌های اجرایی برای شناساندن ظرفیت‌های شهرستانی به اجرا در می‌آید تا انگیزه و علاقه به هنر و فرهنگ را در اقشار مختلف جامعه افزایش دهد.

وی در ادامه افزود: ستاد فرهنگی شهرستان هفته آخر آبان ماه را با حضور فعالان عرصه فرهنگ، دانش آموزان و ناشر‌ان کتاب‌ها به برگزاری آئین افتتاحیه اختصاص داد تا از تمامی ظرفیت‌های فرهنگی شهرستان استفاده بهینه شود و به زودی در  29آبان ماه سال جاری نمایشگاه گل را برای شناساندن ظرفیت این شهرستان به عنوان پایتحت گل در کل کشور را خواهیم داشت و امیدوارم به دستاوردهای لازم در زمینه ی سیاست‌های دولت دوازدهم در رابطه با صنعت گل دست یابیم .

تمهیدی در خاتمه افزود: هفته فرهنگی بهانه‌ای باشد برای این که هر روز ما یک‌روز فرهنگی محسوب شود.

در ادامه مراسم حمید محسن‌وند رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پاکدشت ضمن خیر مقدم به تمامی مسئولین گفت: امروز برای افزایش سرانه مطالعه و برای فردای بهتر تلاش می‌کنیم تا اوضاع کتابخوانی را بهبود دهیم و خوشحال هستم که در دوره مسئولیتم توانسته‌ام سومین نمایشگاه کتاب را با همراهی امام جمعه، فرماندار و روسای ادارات مختلف سطح شهرستان برگزار کنم.

وی در ادامه اظهار کرد: در این نمایشگاه که به مدت 8 روز از ساعت 7صبح تا  6بعداز ظهر برپا خواهدبود حضور حداکثری مردم پاکدشت به خصوص دانش آموزان مدارس سطح شهرستان را شاهد خواهیم بود و در این زمینه با همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان حضور15هزار دانش آموز از مقاطع مختلف تحصیلی را از نزدیکترین و دورترین نقطه این شهرستان را خواهیم داشت و این مهم با همکاری مهندس پازوکی شهردار پاکدشت برآورده شد و با در اختیار قرار دادن 5 دستگاه اتوبوس به صورت رایگان باعث شد حضور حداکثری دانش آموزان را در این نمایشگاه داشته باشیم .

گزارش: رقیه غلامی

عکس :زینب بور بور

 

 

هفته فرهنگی كتابخانه‌ هفته كتاب فعالين عرصه فرهنگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر