کد خبر: 692580 A

نماینده استان قزوین در شورای عالی استان ها:

نماینده استان قزوین در شورای عالی استان‌ها با انتقاد از عملیاتی نشدن طرح تعریض محور آوج – رزن پس از گذشت 3 سال گفت: به دلیل باریک بودن عرض محور آوج – رزن هر سال تصادفات زیادی در این جاده رخ می‌دهد.

به گزارش ایلنا، عباس افتخاری نماینده استان قزوین در شورای عالی استان‌ها با انتقاد از عملیاتی نشدن طرح تعریض جاده آوج به رزن گفت: کلنگ اجرای پروژه ۳۹۰ میلیاردی تعریض باند دو طرفه آوج به رزن که یک نقطه پرحادثه در استان قزوین محسوب می‌شود در سال ۱۳۹۴ با حضور استاندار وقت و مسئولین استانی و شهرستانی به زمین زده شد ولی متاسفانه بنابه دلایلی بعد از سه سال هنوز عملیاتی نگردیده است.

افتخاری با بیان اینکه این نقطه به قتلگاه مسافران عبوری به ویژه رانندگان وسایل نقلیه سنگین که به علت موقعیت جغرافیایی در سراشیبی تند و طولانی است تبدیل شده است، توضیح داد: بعضا به دلیل نواقص فنی وسایل نقلیه و بریدگی ترمز، خودروها غیرقابل کنترل شده و به داخل شهر آوج وارد می‌شوند. در مقاطع مختلف و به‌کرات حوادث بسیار تلخی را به‌وجود آورده است که در چندین مرحله از جمله حادثه خرداد ۹۴ که موجب تحریک شهروندان و هجوم معترضین به فرمانداری و مسدود کردن جاده بین‌المللی شد که انعکاس بسیار نامطلوبی در شهرستان، استان، کشور و حتی در رسانه‌های معاند داشت.

نماینده استان قزوین در شورای عالی استان‌ها، پیگیری‌های مستمر فرمانداری، شهرداری و شورای اسلامی شهر آوج را بی‌نتیجه دانست و افزود: هیچگونه توجهی به این موضوع بسیار مهم و حیاتی و درعین‌ حال خطرآفرین نشده است. نه‌تنها این امر کلنگ زنی پروژه توسط استاندار در سال ۹۴ را تحت‌شعاع قرار می‌دهد بلکه هر لحظه مجموعه این شهر و شهروندان را تهدید می‌کند.

 وی با ابراز تاسف از رخ دادن بریدگی ترمز خودروهای سنگین که از گردنه آوج به سمت قزوین به حرکت است، بیان داشت: این اتفاق هر سال چندین بار رخ می دهد که موجبات سلب امنیت روانی شهروندان را به دنبال داشته است. بنابراین از استاندار استان و نماینده مردم شهرستان در مجلس و دستگاه‌های ذیربط درخواست می‌شود هر چه سریعتر نسبت به رفع این مشکل اقدام کرده و یک بار برای همیشه با احداث میدان در ورودی شهر، استقرار پلیس راه و خروجی اضطراری آرامش به شهر برگردد.

خطرآفرین کلنگ زنی تعریض باند سراشیبی تند و طولانی بریدگی ترمز خودروها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر