کد خبر: 692489 A

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست کشور خبر داد:

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: تلاش برای احیای تالاب جازموریان به عنوان عنصر حیات در منطقه یک شاخص و اولویت مهم در دولت است.

به گزارش ایلنا، پروین فرشچی در بازدید از تالاب جازموریان گفت: با برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته به زودی کارگروهی تشکیل و برنامه‌ها و اقدامات برای نجات تالاب انجام می‌شود.
 
فرشچی افزود: احیای تالاب جازموریان در دستور خاص سازمان حفاظت محیط زیست کشور بوده و برنامه‌های زیادی برای احیاء این تالاب وجود دارد که امیدواریم با همکاری مردم و دستگاه‌های مختلف بتوانیم این امر را محقق کنیم.
 
پور مردان مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان نیز گفت: تاکنون دو کارگاه در ارتباط با احیای تالاب جازموریان در کرمان برگزارشده و سومین کارگاه آن نیز به زودی در دلگان برگزار خواهد شد.
 
فرماندار دلگان نیز گفت:: اقدامات نسنجیده و سدسازی در حوضه آبریز تالاب جازموریان در استان کرمان سبب شده این عنصر ارزشمند زیست محیطی با خطرات زیادی رو به رو شود
 
شجاعی افزود: سد‌های استقلال و عروس در جیرفت و برخی سد‌های دیگر آبخیزداری در استان کرمان که تعداد آن‌ها به بیش از ۳۰ سد می‌رسد، منشا اصلی آسیب تالاب جازموریان است.

تالاب دولت سازمان حفاظت محیط زیست شاخص محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر