کد خبر: 692059 A

با حضور اعضای مجمع صورت گرفت؛

اولین مجمع مشورتی بانوان عضو شوراهای اسلامی شهر و روستای استان گلستان با حضور رئیس و نمایندگان استان گلستان برگزار شد.

به گزارش ایلنا، اولین مجمع مشورتی بانوان عضو شوراهای اسلامی شهر و روستای استان گلستان روز سه شنبه مورخ 22/08/97 با حضور کامران ایری رئیس شورای اسلامی استان، آقاملایی و بخشی زاده نمایندگان استان گلستان در شورای عالی استانها برگزار شد .

ایری دراین جلسه ضمن خوش آمدگویی به بانوان حاضر در جلسه توضیحاتی در خصوص نقش و تاثیر حضور بانوان در عرصه های مختلف اجتماعی، اقتصادی و ... ارائه کرد و افزود: امید است با تشکیل مجمع مشورتی بانوان در استان گامی مؤثر در شناسایی مشکلات و معضلات و ارائه راهکارها جهت از بین بردن مشکلات در حوزه بانوان برداشته شود .

 آقاملایی نماینده گلستان در شورای عالی استانها توضیحاتی درخصوص نحوه تشکیل مجمع مشورتی بانوان در استانها و سراسر کشور ارائه کرد.

درابتدای این جلسه نیز صداقتی معاون اجرایی و اداری شورای اسلامی استان گلستان توضیحاتی را درخصوص وظایف اعضای شورا از جمله بانوان شورایی ارائه کرد و اظهارداشت: بانوان به عنوان بخش مهم و گسترده ای از جامعه، تاثیر و نقش مهمی در پیشبرد اهداف کشور دارند.

وی گفت: با توجه به حضور پررنگ تر بانوان به عنوان اعضای شوراها در دوره پنجم در استان انتظار می رود بانوان شورایی نقش و تاثیر خود را در جامعه بیشتر نشان داده و فعالیت های مؤثری را در زمینه اعتلای جایگاه همه بانوان با شناسایی مسائل ، مشکلات و معضلات بانوان و جوانان، برنامه ریزی برای تقویت مشارکت همه جانبه زنان، بررسی مشکلات اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی در حوزه های خود داشته باشند .

در ادامه رای گیری های لازم جهت انتخابات هیأت رئیسه برگزار و زینب پسرکلو به عنوان رئیس مجمع و وحیده مزیدی نائب رئیس و زینب کوهی به عنوان سخنگو برگزیده شدند.همچنین درادامه این انتخابات سمیه بهرامی و سمیه حسینی به عنوان منشی ها انتخاب شدند.

فائزه عبداللهی نیز نماینده اصلی مجمع مشورتی استان گلستان در مجمع مشورتی بانوان شورای عالی استانها انتخاب و فاطمه جاهدی نماینده علی البدل مجمع مشورتی استان گلستان در این مجمع  انتخاب شد.

خان محمد غیبی حاجیور  رئیس شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در نشست انتخاب هیات رئیسه مجمع مشورتی بانوان شورایی استان گفت:حضور بانوان در همه عرصه‌ها نمایان است.

 غیبی حاجی‌ور خاطرنشان کرد: بانوان عضو شورای‌های اسلامی شهر و روستا موفق شدند آرای مردم شهر و روستا را به دست آوردند که انتظار می‌رود تعامل و ارتباط بین آنها، مردم و همچنین شورای‌استان بیشتر باشد.

وی با انتقاد از حضور کمرنگ برخی از اعضای شورای شهر و روستا در فعالیت‌های موردانتظار گفت: تاکنون برخی از این اعضای شورای اسلامی شهر و روستا یک‌بار هم دیده نشده‌اند بنابراین باید فعالیت اعضا شوراها بیشتر بوده و برنامه‌های راهبردی داشته باشند.

بانوان شوراهای اسلامی شهر و روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر