کد خبر: 691899 A

کرمعلی قندالی خبرداد:

رئیس سازمان امور عشایر ایران، در سفر به سیستان و بلوچستان از توزیع یک‌هزار تن علوفه و خوراک دام تا ۵ روز آینده برای دامداران عشایری این استان خبر داد.

به گزارش ایلنا، کرمعلی قندالی در بازدید از عشایر حاشیه دریاچه هامون اظهار داشت: با توجه به وقوع خشکسالی در سیستان و بلوچستان تامین علوفه از نیازهای ضروری عشایر و دامداران این استان است. با این شرایط عشایر باید روش تغذیه دام را تغییر دهند و برای تعلیف دام‌هایشان از کنسانتره استفاده کنند.

قندالی یکی از نیازهای ضروری عشایر را تامین آب عنوان کرد و گفت: امسال با مصوبه هیات دولت ۵۰ میلیارد تومان برای تامین و توزیع آب در مناطق عشایری کشور اختصاص یافته است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران سهم عشایر سیستان و بلوچستان از این اعتبارات را پنج میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تاکنون سه میلیارد و ۶۰۰ هزار تومان آن تخصیص داده شده است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در سفر به سیستان و بلوچستان ضمن بازدید از مناطق عشایری و دیدار با عشایر استان با مسئولان استانی و شهرستانی دیدار و درباره مسائل و مشکلات عشایر استان گفتگو کرد.

دیدار با امام جمعه زاهدان، فرماندار زابل، نماینده مردم زابل در مجلس، امام جمعه دلگان از جمله برنامه‌های سفر رئیس سازمان امور عشایر به سیستان و بلوچستان بود.

قندالی همچنین در این سفر پروژه ۵۰۰ هکتاری سیستم آبیاری تحت فشار در منطقه عشایری درگیابند و پروژه انرژی خورشیدی در منطقه عشایری رس کلیر شهرستان دلگان را افتتاح کرد.

سیستان و بلوچستان عشایر دریاچه هامون سازمان امور عشایر ایران عشایر سیستان و بلوچستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر